X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Skarga na unijne rozporządzenie. Bonikowska: wyroki TSUE nie zapadają szybko

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 17:40
- Nie ma przeciwskazań, by środki z Funduszu Odbudowy uruchomić pod koniec lata - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Dr Małgorzata Bonikowska
Dr Małgorzata Bonikowska Foto: PR24/MS

Gość PR24 mówiła o obecnej politycznej debacie w Parlamencie Europejskim i narracji na temat tego, że trzeba zrobić tak, aby zastopować "rozjeżdżanie się" Unii Europejskiej.

- Tu chodzi np. o łamanie różnych wartości czy praworządności i rozporządzenie zawierające klauzulę, która może prowadzić do tego, żeby wstrzymać środki dla kraju członkowskiego, natomiast Komisja Europejska, która procedurę mogłaby zacząć, nie pali się by robić to teraz - powiedziała dr Małgorzata Bonikowska.


morawiecki snaczez 1200 PAP.jpg
"Spore wyzwanie dla obu premierów". Publicystka o spotkaniu szefów polskiego i hiszpańskiego rządu

"TSUE podtrzyma rozporządzenie"

Przypomniała, że to dlatego iż do TSUE trafiła skarga na powyższe rozporządzenie. Jeżeli TSUE przychyli się do niej, rozporządzenie przestanie mieć moc prawną. - Prawnicy twierdzą jednak, że jest na to mała szansa, więc prawdopodobnie wyrok będzie dotyczył podtrzymania rozporządzenia - powiedziała gość PR24.

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczącą niezgodności z traktatami europejskimi rozporządzenia ws. ogólnego systemu warunkowości służącego ochronie budżetu Unii Europejskiej. Chodzi o system warunkujący wypłaty środków UE od przestrzegania zasady praworządności.


Posłuchaj
12:02 PR24_mp3 2021_06_09-16-47-25.mp3 Dr. M. Bonikowska o skardze do TSUE ("Świata pogląd")

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: dr Małgorzata Bonikowska (prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)

Data emisji: 09.06.2021

Godzina: 16:47 

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Joanna Lichocka: mamy ogromną szansę na wielki skok gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 16:05
- Poparcie dla PiS jest adekwatnym odwzorowaniem wielkiego zaufania Polaków do rządu premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa Jarosława Kaczyńskiego i do programu, który ma służyć wszystkim Polakom, wszystkim rodzinom, przedsiębiorcom, emerytom, ludziom młodym - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Legutko: w UE istnieje duże dążenie do federalizacji

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 20:20
- Polski rząd musi szukać sojuszników po to, by powstrzymać ewentualne plany co do zmian traktatowych w Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
rozwiń zwiń