more_horiz

Rosyjski atak rakietowy na cywilów. Michał Marek: wyjątkowy przykład barbarzyństwa

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 18:30
- Rosjanie starają się prowadzić ostrzał rakietowy na miasta, chodzi o działanie psychologiczne, zastraszenie Ukraińców - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Marek z Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa.
Rosyjski atak rakietowy na cywilów. Michał Marek: wyjątkowy przykład barbarzyństwa
Rosyjski atak rakietowy na cywilów. Michał Marek: wyjątkowy przykład barbarzyństwa Foto: t.me/nashaniva/49445; t.me/uniannet/61814

Są zabici i ranni wskutek rosyjskiego ataku rakietowego na centrum handlowe w Krzemieńczuku w środkowej Ukrainie. - Na ten moment wiemy, że dwie osoby zginęły, a ok. dwudziestu ludzi zostało rannych, z czego dziewięć osób jest w stanie ciężkim. Niestety można spodziewać się, że liczba zabitych będzie większa - relacjonował gość PR24.

Rakiety, które spadły na Krzemieńczuk na Ukrainie, uderzyły w centrum handlowe, w którym przebywało ponad tysiąc osób. Ekspert PR24 przypomniał, że nie jest to pierwszy atak Rosjan na obiekt cywilny. To, co różni obecny atak od poprzednich, to czas, atak rakietowy w Krzemieńczuku miał miejsce w momencie, gdy ludzie rano robią zakupy.

"Przykład barbarzyństwa"

Rosyjska rakieta wystrzelona z okupowanego Krymu, wywołała z kolei pożar trzech prywatnych domów w obwodzie odeskim. Osiem osób, w tym jedno dziecko, zostało lekko rannych. Atak spowodował znaczne straty materialne.

- Ataki na cywilów to wyjątkowy przykład barbarzyństwa Rosji, ale niestety ona przyzwyczaiła nas do tego, że tego typu mechanizmy stosuje, Rosjanie nie przyznają się potem do tego, że są winni, starają się prowadzić ostrzał rakietowy na miasta, chodzi o działanie psychologiczne, zastraszenie Ukraińców - mówił Michał Marek.

Czytaj także:

Najcięższe walki na Ukrainie toczą się w tej chwili w Donbasie. Wczoraj poinformowano, że Rosja w całości kontroluje już kluczowe miasto Siewierodonieck, a teraz żołnierze podchodzą pod Lisiczańsk.


Posłuchaj
09:22 _PR24_AAC 2022_06_27-17-49-44.mp3 Rosyjski atak rakietowy na cywilów. Michał Marek: wyjątkowy przykład barbarzyństwa ("Świata pogląd")

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Michał Marek (Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa)

Data emisji: 27.06.2022

Godzina: 17:49 


Zobacz także

Zobacz także