Czy świat przyzwyczaił się do wojny? Dr Raubo: zostaliśmy postawieni w trudnej sytuacji
- W moim odczuciu okres, gdy będziemy się mniej interesowali działaniami zbrojnymi, jest czymś naturalnym - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Jacek Raubo z portalu Defence24.pl.
2022-08-09, 17:55
Świat przyzwyczaił się do wojny na Ukrainie. Jak walczyć o to, aby wciąż interesował się wydarzeniami w Europie Wschodniej, a także chciał ponosić ciężar ekonomiczny agresywnej wojny Rosji? Z tym pytaniem w Polskim Radiu 24 zmierzył się dr Jacek Raubo.
Izolacja od przestrzeni informacyjnej
Publicysta Defence24.pl zaznaczył, że świat "przyzwyczaił się" do wojny "lub nie". - To ma związek między innymi z tym, że zmieniła się też specyfika działań. One zostały bardziej ustabilizowane na linii frontu i odizolowane również od przestrzeni informacyjnej, co ma też wpływ na przekaz zewnętrzny, poza Ukrainę - wskazał gość audycji.
Jednak - jak mówił dr Jacek Raubo - "z drugiej strony przyczynia się do tego też zmęczenie osób niepartycypujących bezpośrednio w działaniach zbrojnych". - To jest stan, który niestety musimy brać pod uwagę, i wydaje mi się, że strona ukraińska zdaje sobie z tego sprawę najlepiej. Oczywiście to też nie oznacza, że my się zmęczyliśmy wojną - stwierdził.
Przyznał, że "trzeba określić jedną kluczową kwestię". - W Europie - nie na obrzeżach naszej architektury bezpieczeństwa - toczy się pełnowymiarowy konflikt zbrojny - podkreślił gość Polskiego Radia 24. - Myśmy nie tyle przywykli do faktu toczenia się wojny, tylko raczej zostaliśmy postawieni w trudnej sytuacji zaakceptowania zmniejszonej ilości informacji płynących o wojnie w Ukrainie i jednocześnie dostosowania tego do naszych działań w zakresie wsparcia Ukrainy - ocenił dr Jacek Raubo.
REKLAMA
Posłuchaj
***
Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzący: Paweł Lekki
Gość: Dr Jacek Raubo (portal Defence24.pl)
Data emisji: 9.08.2022
REKLAMA
Godzina: 16:47
>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<
Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.
nt
REKLAMA
REKLAMA