more_horiz

"To wygodny moment do ataków na rząd oraz NATO". Jan Piekło o skutkach wybuchu w Przewodowie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 17:40
- Obecnie trwa wygodny moment do ataków na polski rząd oraz na Sojusz Północnoatlantycki. Ewidentnie korzysta z tego Rosja. To bardzo niebezpieczne - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 były ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło.
W wyniku wybuchu na terytorium Polski, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą, zginęło dwóch cywilów.
W wyniku wybuchu na terytorium Polski, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą, zginęło dwóch cywilów.Foto: PR24/JW

We wtorek w wyniku wybuchu na terytorium Polski, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą, zginęło dwóch cywilów. Według Warszawy, najprawdopodobniej spadła tam ukraińska rakieta przeciwlotnicza wystrzelona w czasie rosyjskiego zmasowanego ataku. Jak poinformował sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow, Ukraina chce dołączyć do śledztwa w sprawie tej eksplozji.

- Myślę, że skoro Ukraina jest sojusznikiem Polski oraz NATO, to powinna zostać dopuszczona do badań nad tym przypadkiem. Pewnie dysponuje jakąś wiedzą, której my nie posiadamy. Moim zdaniem to byłby dobry krok - skomentował w Polskim Radiu 24 były ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło.

Wybuch w Przewodowie

Jak dodał, pojawiają się różne przypuszczenia i komentarze, które dotyczą wtorkowej tragedii. - Natomiast widać wyraźnie, że gra na tym Rosja, która usiłuje w tej chwili ośmieszyć NATO i obronę przeciwlotniczą Sojuszu, a także podpuścić Polaków na Ukraińców, a Ukraińców na Polaków - ocenił.

Gość audycji odniósł się także do komentarzy dotyczących działania polskiej obrony przeciwlotniczej. - Nie jestem specjalistą, ale ona nie ma za zadanie chronić każdej wsi i każdego skrawka ziemi. Ma chronić głównie infrastrukturę krytyczną oraz duże miasta - powiedział, zaznaczając, że obecnie "trwa wygodny moment do ataków na polski rząd oraz na Sojusz Północnoatlantycki". - Ewidentnie korzysta z tego Rosja, która już twierdzi, że za tragedią stoi Ukraina i która już właściwie dziękuje Joe Bidenowi, że zajął stanowcze stanowisko. To bardzo niebezpieczne - podkreślił.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
04:21 PR24_mp3 2022_11_16-16-55-36.mp3 Jan Piekło o wybuchu w Przewodowie ("Świata pogląd"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

GośćJan Piekło (były ambasador Polski na Ukrainie)

Data emisji: 16.11.2022 r.

Godzina emisji: 16.55

ng

Zobacz także

Zobacz także