X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Paruch: debata w PE nie będzie miała znaczenia dla krajowej polityki

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 21:07
- Zdecydowana większość występujących w PE kompletnie nie odnosiła się do tez zgłoszonych przez Mateusza Morawieckiego, do narracji polskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24

Parlament Europejski zareagował na wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości konstytucji nad prawem europejskim. W rezolucji Europarlament przedstawia opinię, że wyrok ten podważa prawo unijne i zagraża niezależności polskich sędziów.

eu 1200 pap (1).jpg
Reakcja europarlamentu na wyrok polskiego TK. Przegłosowano rezolucję

Europosłowie wezwali Komisję do niezatwierdzania polskiego Planu Obudowy do czasu wdrożenia przez rząd postanowień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Równocześnie europosłowie zaznaczają, że jakiekolwiek kary finansowe nie mogą dotknąć obywateli, końcowych odbiorców dopłat.

Prof. Waldemar Paruch zaznaczył, że "każdy, kto słuchał debaty, widział podział ról". - Synergię między tym, co działo się na tzw. wiecu europejskim, na który zapraszał Donald Tusk, a wystąpieniami przede wszystkim dwóch grup polityków z perspektywy narodowej w Parlamencie Europejskim, Niemców oraz Polaków - wskazał politolog.

Prof. Waldemar Paruch podkreślił, że "manifestacja w Warszawie odbyła się, żeby uzasadnić niektóre wystąpienia w PE". - Czego nie powiedziałby premier w swoich wystąpieniach, zasadnicza większość występujących kompletnie nie odnosiła się do tez zgłoszonych przez premiera, do narracji polskiej - ocenił gość audycji. Jak mówił "rezolucja, którą przyjął Parlament Europejski, też nie jest żadną niespodzianką". 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:13 paruch 222.mp3 Prof. Waldemar Paruch o rezolucji Parlamentu Europejskiego ("Szkiełko i oko" / PR24) 

* * *

Audycja: "Szkiełko i oko"
Prowadzi: Dorota Kania
Gość: Prof. Waldemar Paruch (politolog, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) 
Data emisji: 21.10.2021
Godzina emisji: 20.06

IAR/nt

Czytaj także

Premier w Brukseli: jesteśmy tak samo wierni zasadzie praworządności, jak inne kraje

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 14:00
- Polska nie ma problemów z praworządnością - mówił przed rozpoczęciem unijnego szczytu w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Kwestie związane z rządami państwa prawa mają być jednym z tematów spotkania przywódców 27 krajów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rezolucja nie ma w Polsce mocy prawnej". Kosma Złotowski o działaniach Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 14:52
- Rezolucja nie ma mocy prawnej ani w Polsce, ani nigdzie indziej. To jest tylko wyraz przekonań aktualnej większości w PE - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Kosma Złotowski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS przeciw. PO, PSL i Lewica - za. Tak głosowali polscy eurodeputowani ws. rezolucji PE dot. wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 18:30
W czwartkowym głosowaniu nad rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego europosłowie PiS opowiedzieli się przeciwko jej przyjęciu, natomiast europosłowie PO, PSL i Lewicy poparli dokument.
rozwiń zwiń