X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mają cel marketingowy". Prof. Jabłoński o sondażach wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 21:24
- Sytuacje ciągłego napięcia, w których żyjemy, z jednej strony pandemia, z drugiej strony wydarzenia na granicy, a z trzeciej kwestie związane z inflacją, powodują, że wyniki sondaży są bardzo niejednoznaczne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog KUL.
Prof. Arkadiusz Jabłoński ocenił wiarygodność sondaży i ich przełożenie na faktyczne poparcie.
Prof. Arkadiusz Jabłoński ocenił wiarygodność sondaży i ich przełożenie na faktyczne poparcie.Foto: Twitter/Sejm

Tematem rozmowy były sondaże wyborcze, które zmieniają się w ostatnim czasie. Powodem wspomnianych zmian ma być rozwijająca się pandemia koronawirusa, sytuacja na granicy polsko-białoruskiej oraz rosnąca inflacja.

Na antenie Polskiego Radia 24 prof. Arkadiusz Jabłoński ocenił wiarygodność sondaży i ich przełożenie na faktyczne poparcie. - Sondaże w Polsce od dłuższego czasu poza tym zasadniczym celem jakim jest sprawdzanie poziomu poparcia czy badanie opinii publicznej, mają ten cel marketingowy - zaznaczył.

Jak podkreślił, "ostrożnie podchodziłbym do jednorazowych wyników badań". - One zawsze są efektem i odwzorowują sytuację, w której się wszyscy znajdujemy - powiedział.

- Sytuacje ciągłego napięcia, w których żyjemy, z jednej strony pandemia, z drugiej strony wydarzenia na granicy, a z trzeciej kwestie związane z inflacją - wymienił. - To powoduje, że ludzie różnie w danej chwili reagują i wyniki są w ten sposób bardzo niejednoznaczne - zaznaczył.

Posłuchaj
25:26 PR24_mp3 2021_11_25-20-33-24.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński: sondaże w Polsce od dłuższego czasu mają cel marketingowy (Polskie Radio 24)

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Szkiełko i oko"

Prowadziła: Dorota Kania

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog KUL

Data emisji: 25.11.2021

Godzina emisji: 20.33


ZOBACZ TAKŻE: Paulina Hennig-Kloska o tarczy antyinflacyjnej

jb

Czytaj także

Sondaż: PiS stabilnym liderem. Pięć partii w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 19:30
29 proc. ankietowanych deklarujących udział w wyborach zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość. Koalicja Obywatelska uzyskałaby z kolei 24 proc. poparcia. Polskę 2050 wybrałoby 10 proc., Lewicę - 7 proc., Konfederację - 5 proc. - wynika z listopadowego sondażu Kantar Public.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjednoczona Prawica liderem, trzy partie poza Sejmem. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 07:53
- Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, obóz Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska) dostałby 37,5 proc. – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, opublikowanego w czwartkowym "Super Expressie".
rozwiń zwiń