more_horiz

"Zagończyk, który może bardzo szybko zdradzić Tuska". Prof. Jabłoński o liderze Agrounii

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2023 21:35
- Umieszczenia na listach pana Kołodziejczaka będzie dużym ryzykiem, zysk polityczny będzie niewspółmierny do pewno zaskoczenia elektoratu PO tak trudnym do określenia politykiem, który raczej się kojarzy z osobą, która występowała przeciwko temu, co robiła PO czy PSL - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL).
Lider Agrounii Michał Kołodziejczak na posiedzeniu Rady Krajowej PO. Warszawa, 16.08.2023 r.
Lider Agrounii Michał Kołodziejczak na posiedzeniu Rady Krajowej PO. Warszawa, 16.08.2023 r.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Przewodniczący PO Donald Tusk ogłosił w środę, że listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z okręgu konińskiego otwierać będzie lider Agrounii Michał Kołodziejczak. 

"To za mało by zrozumiał to elektorat"

Prof. Arkadiusz Jabłoński komentując te doniesienia przypominał, że jeszcze niedawno Michał Kołodziejczak uznawał czas ich rządów PO i PSL za najgorszy dla polskiej wsi. - Teraz ta osoba ma na listach PO reprezentować polską wieś (…). Donald Tusk i jego towarzystwo polityczne deklaruje, że to była intuicyjna, personalna decyzja, ale za mało by zrozumiał to elektorat, zarówno ten dawny Agrounii, jak i obecny, związany z Platformą Obywatelską - ocenił gość audycji. - Wydaje się, że pan Kołodziejczak może bardzo szybko zdradzić Donalda Tuska, który może się też przeliczyć w rachubach co do umiejętności organizowania ulicznych występów przez lidera Agrounii - dodał.

"Wygodny zagończyk"

- Pan Kołodziejczak jest teraz wygodnym zagończykiem, którego można napuszczać na PiS. To on będzie mówił te słowa, które niewygodnie będzie wypowiadać liderom PO. Będzie wypowiadał słowa mogące narażać go na proces wyborczy, ale to nie będzie uderzało w Platformę, a jest on emocjonalnie do tego zdolny, co niejednokrotnie pokazał. Może na to liczy Donald Tusk - zauważył prof. Jabłoński.

Posłuchaj
24:58 PR24 2023_08_17-20-33-10.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński o listach wyborczych opozycji (Polskie Radio 24 / Szkiełko i oko)

Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Szkiełko i oko

ProwadzącyDorota Kania

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński

Data emisji: 17.08.2023

Godzina emisji: 20.33

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także