more_horiz

Teresa Sukniewicz-Kleiber o Irenie Szewińskiej: to kariera absolutnie wybitna

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 09:27
- Wydaje mi się, że to była najwybitniejsza sportsmenka, którą historia odnotowuje - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Sukniewicz-Kleiber, lekkoatletka, przyjaciółka Ireny Szewińskiej.
Irena Szewińska
Irena SzewińskaFoto: Forum, Radoslaw NAWROCKI

mid-21629127 (1) (1).jpg
Medale Ireny Szewińskiej trafiły do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Tematem rozmowy była historia życia i wspomnienia Ireny Szewińskiej, polskiej lekkoatletki specjalizującej się w biegach sprinterskich i skoku w dal.

- To jest kariera absolutnie wybitna - powiedziała o Irenie Szewińskiej Teresa Sukniewicz-Kleiber. - W historii sportu wydaje mi się, że najwybitniejsza i że to była najwybitniejsza sportsmenka, którą historia odnotowuje -wskazała.

Posłuchaj
23:48 PR24_mp3 2021_07_24-08-06-49.mp3 Teresa Sukniewicz-Kleiber: nie sposób wyobrazić sobie, że było to 57 lat temu (Polskie Radio 24)

- Irena zaczęła swoją wielką karierę właśnie w Tokio, w takiej olimpiadzie jak to było 57 lat temu - podkreśliła. -Nie sposób wyobrazić sobie, że było to 57 lat temu, i że ona, w ogóle nie licząca się zawodniczka, jako 18-latka zdobyła trzy medale - zaznaczyła. Jak przypomniała, "jeden złoty w sztafecie, srebro zdaje się w skoku w dal i w biegu na 200 metrów zdobyła także srebrny medal". 

- Ona była nieprawdopodobnie nieobliczalna - podkreśliła Sukniewicz-Kleiber. Jak dodała, miało to jednak miejsce tylko w sporcie, ponieważ "w życiu była bardzo obliczalna". - My poznałyśmy się w 1966 roku, jak ja chyba pierwszy raz przyjechałam na obóz reprezentacji w Spale - wspominała.  


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Polki"

Prowadzący: Magdalena Merta

Gość: Teresa Sukniewicz-Kleiber, lekkoatletka, przyjaciółka Ireny Szewińskiej

Data emisji: 24.07.2021

Godzina: 08.06

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem