more_horiz

"Ona opowiadała o nas". Dziewoński o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2022 08:54
- Agnieszka Osiecka należała do ludzi obdarzonych czymś więcej niż tylko talentem - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Roman Dziewoński, dziennikarz radiowy. Dodał, że znaliśmy ją głównie jako autorkę piosenek. Podkreślił również, że była osobą o dużej wrażliwości. 
Roman Dziewoński: była ona po swojemu swojska, czyli po prostu była Agnieszką Osiecką
Roman Dziewoński: była ona po swojemu swojska, czyli po prostu była Agnieszką OsieckąFoto: Krzysztof Wójcik / Forum

Tematem audycji "Polki" były życie i twórczość Agnieszki Osieckiej.

Gość Polskiego Radia 24 na wstępie zaznaczył, że Agnieszka Osiecka należała do ludzi obdarzonych czymś więcej niż tylko talentem. Dodał, że znaliśmy ją głównie jako autorkę piosenek. Podkreślił, że była osobą o dużej wrażliwości i to właśnie tę wrażliwość nam podarowała.

W jego ocenie zrobiła to poprzez utwory, które tworzyła. - Większość są to teksty piosenek, została w nich opowiedziana pewna historia, która potrafi zauroczyć. Z drugiej strony w tekstach mniej znanych, które mnie tak bardzo fascynowały od zawsze, znajdujemy zupełnie inną Agnieszkę Osiecką - stwierdził Roman Dziewoński.

"Była ona po swojemu swojska"

Dodał, że "była ona po swojemu swojska, czyli po prostu była Agnieszką Osiecką, która poprzez życia rwące fale, tłukąc się jak łajba, obrała ten właściwy kurs przez swoją wrażliwość na wszystkie nasze małości, uniesienia, miłości, nienawiści". - Opowiadała o nas. Dlatego jej wszystkie teksty się nie zestarzeją, chyba że tak bardzo zmieni się człowiek w mechaniczną, elektroniczną kupkę i wtedy nie będzie już człowiekiem

Roman Dziewoński powiedział również, że poznał artystkę jako bardzo młody człowiek. - Wtedy byliśmy na ty. Później jednak tak się złożyło, że rzadko się spotykaliśmy i byliśmy na pan, pani - wyjaśnił. 

Czytaj więcej:

Posłuchaj
21:35 PR24_AAC 2022_02_05-08-07-06.mp3 Roman Dziewoński: była ona po swojemu swojska, czyli po prostu była Agnieszką Osiecką (Polki/Polskie Radio 24)

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: Polki

Prowadzi: Magdalena Merta

Gość: Roman Dziewoński (dziennikarz radiowy)

Data emisji: 05.02.2022

Godzina emisji: 08.06

nj

Zobacz także

Zobacz także