X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kulisy sprawy Marcina Tylickiego. Działania rosyjskiego wywiadu na terenie Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 21:25
- Skłaniam się, że Semen Sustawow był młodym agentem wywiadu i rokował nadzieje - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Jakimczyk, były dziennikarz śledczy. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

15 lat temu Marcin Tylicki, asystent szefa sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen Józefa Gruszki został zatrzymany i postawiono mu zarzuty szpiegostwa na rzecz Rosji. 27-letniego Marcina Tylickiego prokuratura oskarżyła o to, że spotkał się w ciągu roku - od 30 września 2003 r. - co najmniej jedenaście razy z III sekretarzem ambasady rosyjskiej Semenem Sustawowem.

Według prokuratury, Sustawow to pracownik wywiadu Rosji, a Tylicki, podczas spotkań z nim, "zadeklarował albo co najmniej godził się za wynagrodzeniem na przekazywanie informacji, o które zwróci się do niego wymieniony pracownik wywiadu Federacji Rosyjskiej. Po latach Tylicki został oczyszczony z zarzutów.

Posłuchaj
25:52 PR24_MPLS 2020_09_27-20-33-45.mp3 Kulisy sprawy Marcina Tylickiego. Działania rosyjskiego wywiadu na terenie Polski (PR24/W cieniu afer)

 

- Sustawow opuścił Polskę 23 października 2004 roku. Zatem zatrzymanie Tylickiego nastąpiło wiele miesięcy później i było ściśle powiązane z kalendarium prac komisji śledczej ds. PKN Orlen, której ważnej przedstawicielem był Gruszka. Miano przesłuchać prezydenta Kwaśniewskiego - przyznał Jarosław Jakimczyk.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Tylicki został ostrzeżony, kim jest Sustawow dopiero 8 października 2004 roku czyli aż rok po ich pierwszym spotkaniu. - Skłaniam się, że Sustawow był młodym agentem wywiadu i rokował nadzieje. Pierwszą czerwoną lampką, która powinna się zapalić u Tylickiego powinny być zaproszenia do lokali i płacenie rachunków przez dyplomatę rosyjskiego oraz pożyczki finansowe. Rosyjski wywiad nieustannie penetruje życie polityczne Polski - dodał Jakimczyk.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "W cieniu afer"

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: Jarosław Jakimczyk

Data emisji: 27.09.2020 

Godzina emisji: 20.33

PR24/dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak