X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Był nad nim parasol ochronny". Piotr Kubiak o Nikodemie Skotarczaku ps. Nikoś

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 21:55
- Na pewno Nikodem Skotarczak miał ochronę i wykonywał różne usługi dla służby bezpieczeństwa czy później dla policji. Zapewne były to przysługi bardzo cenne, nie został nigdy skazany, był nad nim parasol ochronny. Pytanie, czy w pewnym momencie, tak jak wielu innych, nie zaczął przesadzać - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak, dziennikarz Radia Gdańsk.
Nikodem Skotarczak
Nikodem Skotarczak Foto: Kraszewski / PAP

Nikodem Skotarczak ps. Nikoś to jeden z najbardziej znanych gangsterów lat 80. i 90. Został zastrzelony w kwietniu 1998 r w agencji towarzyskiej w Gdyni. W jego pogrzebie w Gdańsku wzięło udział ponad 1000 osób. Był on uosobieniem przestępczości zorganizowanej w latach 80. i 90.

policja 1200.jpg
Trójmiejska przestępczość w latach 90.

Piotr Kubiak przypominał początki kariery "Nikosia". - Nikodem Skotarczak zaczął karierą jako ochroniarz w lokalu we Wrzeszczu, później, gdy przeszedł do lokalu w Gdyni "Maxim", zaczęto go wykorzystywać, a jestem zdania, że byli to ludzie powiązani z ówczesną służbą bezpieczeństwa, do różnych interesów, handlu walutą, obstawy prostytutek, kradzieży samochodów - mówił.

- Dzisiaj trudno mówić o tym, że Nikodem Skotarczak to człowiek legenda. Był to zwykły gangster, trudno mówić, że był to wzór do naśladowania - stwierdził dziennikarz.

Jak przypominał gość audycji, Trójmiasto było w tych latach miastem "dobrobytu". - Tu żyło się zamożniej, można było robić interesy. Działo się tak dlatego, że był tu port, marynarze schodzący na ląd, którzy chcieli się gdzieś zabawić. Tak się zaczyna kariera Nikodema Skotarczaka - zaznaczył.

Posłuchaj
25:04 _PR24_AAC 2020_10_18-20-33-58.mp3 18.10.2020 Piotr Kubiak (Polskie Radio 24 / W cieniu afer)

Więcej w zapisie audycji.

Czytaj również:


***

Audycja: "W cieniu afer"

Prowadzący:  Piotr Nisztor

Gość: Piotr Kubiak dziennikarz Radia Gdańsk

Data emisji: 18.10.2020

Godzina emisji: 20.33

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa Krzysztofa Olewnika. „Raport komisji śledczej nie dowodził niczego”

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 19:33
Osiem lat temu komisja śledcza przedstawiła raport na temat losów Krzysztofa Olewnika, który miał być ostateczną wersją wydarzeń związanych z jego porwaniem. O tym, czy tak jest mówił w audycji Kulisy Spraw dziennikarz śledczy TVP Mariusz Kowalewski, wcześniej reporter m.in. redakcji tygodnika „Wprost” i magazynu „Superwizjer”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Krzysztofa Olewnika. ETPC: Polska odpowiada za błędy policji. Powinna zapłacić

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 12:32
Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że państwo polskie jest odpowiedzialne za popełnione przez policję błędy, które doprowadziły do śmierci Krzysztofa Olewnika. W związku z tym Polska powinna wypłacić jego rodzinie 100 tysięcy euro. Policja nie komentuje wyroku. Krzysztof Olewnik został uprowadzony dla okupu w 2001 roku. Porywacze, mimo przekazania pieniędzy, zabili go w 2003 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słowik" ponownie zatrzymany. Miał handlować narkotykami i kierować gangiem

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 17:49
Andrzej Z. ps. "Słowik" miał handlować narkotykami na terenie Aresztu Śledczego Białołęka i korumpować funkcjonariuszy Służby Więziennej. PAP dotarła do treści zarzutów stawianych "Słowikowi", z których wynika, że pomagać mu mieli przestępcy powiązani z gangiem mokotowskim.
rozwiń zwiń