more_horiz

"PRL wciąż tu i ówdzie trwa". Adam Godlewski o sytuacji w PZPN

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 22:08
- Tak naprawdę piłka nożna jest odzwierciedleniem innych dziedzin życia. Na kierunki sportowe byli kierowani ludzie poprzedniego systemu, którzy nie bardzo gdziekolwiek się nadawali. W pewnym momencie zaczęli się ćwiczyć w zachowywaniu ciepłych posadek - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny Sportowy24.pl Adam Godlewski. 
Audio
Adam Godlewski
Adam GodlewskiFoto: PR24

W zarządzie jednego z okręgowych związków piłki nożnej zasiada były funkcjonariusz SB TW "Bramkarz". Jak to jest możliwe, że po ponad 30 latach od upadku PRL wśród działaczy znajdują się też byli ormowcy?

mid-21624183-3.jpg
Adam Godlewski: Zbigniew Boniek jest twarzą porażki reprezentacji Polski

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 ustawa eliminująca takich ludzi z działalności publicznej nie została do końca zastosowana. - Wszyscy byli lustrowani. Jeden z członków ustępującego zarządu spóźnił się z odpowiednimi dokumentami i nie mógł zasiadać w najwyższych władzach PZPN. Tak naprawdę piłka nożna jest odzwierciedleniem innych dziedzin życia. Na kierunki sportowe byli kierowani ludzi poprzedniego systemu, którzy nie bardzo gdziekolwiek się nadawali. W pewnym momencie zaczęli się ćwiczyć w zachowywaniu ciepłych posadek. Gdy przyjrzymy się tegorocznym wyborom w wojewódzkich związkach w Szczecinie i Krakowie, to tam zastosowano zasady nie rodem z PRL, ale z Białorusi. Skądś to się bierze, ktoś na to pozwala, dopuszcza do takich historii. W dniu wyboru Zbigniewa Bońka na szefa PZPN jeden z tytułów zakomunikował, że skończył się komunizm w PZPN. Niestety ten PRL wciąż tu i ówdzie trwa - mówił Adam Godlewski.

Zbigniew Boniek został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w październiku 2012 roku. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Lato. Po dwóch kadencjach Boniek opuści stanowisko. Najpoważniejszym kandydatem na prezesa PZPN jest Marek Koźmiński, były reprezentant Polski i piłkarz Serie A. Drugim Cezary Kulesza, były prezes Jagiellonii Białystok, cieszący się poparciem klubów. 

Posłuchaj
26:23 PR24_mp3 2021_06_27-20-32-46.mp3 Adam Godlewski o sytuacji w PZPN (W cieniu afer)

Nowego prezesa PZPN poznamy 18 sierpnia 2021 roku. Odbędzie się wtedy Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZPN.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"W cieniu afer"

Prowadził: Piotr Nisztor

Gość PR24: Adam Godlewski (dziennikarz sportowy)

Data emisji: 26.06.2021 

Godzina  emisji: 20.33

Zobacz także

Zobacz także