more_horiz

Sprawa Tadeusza Jędrzejczaka. "Materiał na thriller"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 21:26
- Akta sprawy liczą 108 tomów. Myślę, że można by było napisać niesamowity thriller na ten temat - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Bagiński ("Gazeta Lubuska") .
Tadeusz Jędrzejczak został w 2011 r. skazany za przekroczenie uprawnień i poświadczanie nieprawdy przy realizacji miejskich inwestycji
Tadeusz Jędrzejczak został w 2011 r. skazany za przekroczenie uprawnień i poświadczanie nieprawdy przy realizacji miejskich inwestycjiFoto: PAP/Marcin Bielecki

Śledztwo w tzw. gorzowskiej aferze budowlanej rozpoczęło się na początku 2002 r. od doniesienia dotyczącego nieprawidłowości w upadającym wówczas Przedsiębiorstwie Budownictwa Inżynieryjnego, które realizowało szereg inwestycji finansowanych przez miasto. Jesienią 2004 r. do sprawy został zatrzymany i aresztowany Tadeusz Jędrzejczak, polityk z ramienia SLD.

O aferze z udziałem prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego mówił Robert Bagiński. - Tadeusz Jędrzejczak otrzymał cztery zarzuty - działania na szkodę miasta, działanie na szkodę przedsiębiorstw budowlanych działających na terenie Gorzowa. Trzeci zarzut dotyczył próby wyłudzenia gwarancji ubezpieczeniowej 600 tys. euro od jednej z firm i czwarty zarzut, który ostał się teraz  i "wjechał" na wokandę dotyczy działania na szkodę przedsiębiorców poprzez przymuszenie ich do wpłaty 400 tys. złotych dla jednego z przedsiębiorców z Żywca. Za co ten, powołując się na wpływy Agencji Mienia Wojskowego obiecać Jędrzejczakowi, że załatwi dla miasta tańszy niż w standardzie wykup działek po byłych poligonach wojskowych w Gorzowie Wielkopolskim - opowiedział.        

Więcej w nagraniu. 


Posłuchaj
24:52 PR24_mp3 2022_10_02-20-32-41.mp3 Robert Bagiński o sprawie byłego prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego ("W cieniu afer")

 

* * *

Audycja: "W cieniu afer"

Prowadzi: Piotr Nisztor

Goście: Robert Bagiński ("Gazeta Lubuska") 

Data emisji: 02.10.2022

Godzina emisji: 20.32

kmp

Zobacz także

Zobacz także