more_horiz

"W cieniu afer". Prezydent Jacek Sutryk i układ wrocławski

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2022 21:21
Gościem Polskiego Radia24 był dziennikarz Marcin Torz ("Super Express"), który mówił m.in. o niejasnościach w zakupie domu przez prezydenta Wrocławia - Jacka Sutryka. Wcześniej nieruchomość należała do Andrzeja Ruski, biznesmena i właściciela klubu żużlowego Sparta Wrocław. Jak przypomniał Torz, klub ten jest hojnie dotowany z miejskich pieniędzy.  
Ponad 1,5 mln zł miał zapłacić za zabytkowy dom prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Polityk nabył nieruchomość na ekskluzywnym osiedlu Sępolno.
Ponad 1,5 mln zł miał zapłacić za zabytkowy dom prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Polityk nabył nieruchomość na ekskluzywnym osiedlu Sępolno. "Foto: Shutterstock.com/Lidia Muhamadeeva

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk kupił zabytkowy dom za ponad 1,5 mln zł. Polityk nabył nieruchomość na ekskluzywnym osiedlu Sępolno. "Mieszkanie tam jest marzeniem wielu wrocławian" - napisał "Super Express".

Sprawa wywołała wiele kontrowersji. Radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kilijanek w rozmowie z "SE" ocenił, że transakcją powinno zająć się CBA.

O szczegółach tzw. układu wrocławskiego mówił Marcin Torz, dziennikarz "Super Expressu".  - Kiedy sprawdzimy w jaki sposób Jacek Sutryk zgromadził majątek, to wychodzą bardzo ciekawe fakty, przede wszystkim dotyczące domu, w którym Jacek Sutryk aktualnie mieszka. Jak się okazuje dom ten (...) nabył od Andrzeja Ruski, biznesmena, właściciela żużlowego klubu "Sparta Wrocław" - mówił.  

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
23:19 PR24_mp3 2022_10_30-20-33-04.mp3 Marcin Torz o układzie wrocławskim ("W cieniu afer")

 

* * *

Audycja: "W cieniu afer"

Prowadzi: Piotr Nisztor

Gość: Marcin Torz ("Super Express")

Data emisji: 30.10.2022

Godzina emisji: 20.33

kmp

Zobacz także

Zobacz także