more_horiz

"Zmowa milczenia". Tomasz Duklanowski o sprawie pedofila Krzysztofa F.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 21:32
- To, że PO powinna o sprawie poinformować, jest dla mnie oczywiste. Tu właśnie chodzi o dobro ofiar, Krzysztof F. przez wiele lat współpracował z różnymi środowiskami związanymi z młodymi ludźmi i dziećmi, należy zadać sobie pytanie, czy ofiar nie było więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski, redaktor naczelny Radia Szczecin.
Tomasz Duklanowski
Tomasz DuklanowskiFoto: PR24/AK

Krzysztof F. został skazany na cztery lata i 10 miesięcy więzienia za dopuszczenie się innej czynności seksualnej z małoletnim, udzielanie narkotyków małoletniej i usiłowanie udzielenia narkotyków małoletniemu oraz posiadanie znacznej ilości substancji odurzających - znaleziono u niego 339 g marihuany. Do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 r., mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty miesiąc później. Prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł 14 grudnia 2021 r.

Krzysztof F. to były pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza (Platforma Obywatelska) ds. walki z uzależnieniami.

Tomasz Duklanowski zwracał uwagę, że o sprawie wiedziało bardzo dużo osób z kręgu Platformy Obywatelskiej, także współpracownicy Krzysztofa F. - PO szybko przyjęła założenie, że nie wolno o tym nikomu mówić. Ta zmowa milczenia panował dość długo, do momentu, w którym nie ujawniliśmy tej skandalicznej sytuacji - zwracał uwagę gość audycji.

- Środowisko PO i media jemu przychylne o sprawach pedofilii mówią od lat, nagłaśniają sprawy dotyczące wyłącznie Kościoła katolickiego. W sytuacji, kiedy mówimy o innych środowiskach, pojawia się zasada, o której powiedział marszałek Geblewicz, pytany dlaczego ta sprawa była ukryta przez tyle lat, stwierdził on, że pedofili nie powinni być przedmiotem debaty publicznej, tu nie ma symetrii - zaznaczył dziennikarz.

Posłuchaj
23:38 PR24 2023_01_15-20-32-58.mp3 Tomasz Duklanowski o sprawie pedofila Krzysztofa F. (Polskie Radio 24 / W cieniu afer)

Czytaj również:

Krzysztof F. pracował w zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim od 2004 r., m.in. na stanowisku dyrektora Wydziału Współpracy Społecznej, pełnił też funkcję wojewódzkiego eksperta ds. przeciwdziałania uzależnieniom i działał w zakresie profilaktyki i terapii uzależnień. Informację o skazaniu mężczyzny podało Radio Szczecin.

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: "W cieniu afer"

Prowadzi: Piotr Nisztor

Gość: Tomasz Duklanowski

Data emisji: 15.01.2023

Godzina emisji: 20.33

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także