X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Walczymy o rolę kobiet w sporcie". Danuta Dmowska-Andrzejuk o powołaniu Społecznej Rady Sportu Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 17:35
- Rada powstała, by mówić o problemach kobiet, by zachęcać do tego, by pojawiało się ich więcej w strukturach sportowych, związkach sportowych i innych instytucjach na kierowniczych stanowiskach - mówiła w Polskim Radiu 24 Danuta Dmowska-Andrzejuk, odchodząca minister sportu.
Audio
  • 04.10.2020 Danuta Dmowska-Andrzejuk (Polskie Radio 24 / Pro publico)
Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk podczas konferencji prasowej dotyczącej nowych programów Ministerstwa Sportu: Mały wielki Polak - nadzieje olimpijskie oraz Super Trener, na PGE Narodowy, Warszawa, 30.09.2020.
Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk podczas konferencji prasowej dotyczącej nowych programów Ministerstwa Sportu: "Mały wielki Polak - nadzieje olimpijskie" oraz "Super Trener", na PGE Narodowy, Warszawa, 30.09.2020. Foto: PAP/Piotr Nowak

30 września Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk powołała Społeczną Radę Sportu Kobiet. Rada jest organem pomocniczym o charakterze opiniodawczo-doradczym w obszarze kultury fizycznej.

dmowska małachowski 1200.jpg
Nowe programy Ministerstwa Sportu. "Uzupełniamy piramidę szkoleniową"

Do zadań Rady należy opiniowanie i formułowanie stanowiska w sprawach dotyczących propozycji systemowych rozwiązań w zakresie sportu kobiet. Działania na rzecz zwiększenia partycypacji kobiet w sporcie zostały zapisane w Programie Rozwoju Sportu do 2020 r.

Danuta Dmowska-Andrzejuk mówiła o działaniach podejmowanych w związku z obecnością kobiet w strukturach sportowych. - Ministerstwo Sportu zleciło zbadanie sytuacji kobiet w sporcie, do zawodników i zawodniczek została skierowana ankieta, jej wyniki będą w listopadzie tego roku. Działałam w Polskim Stowarzyszeniu Sportu Kobiet i wiem, z jakimi problemami kobiety się spotykają. O ile kobiety zdobywające medale są doceniane, to już we władzach związków sportowych jest ich zdecydowanie mniej - zauważyła minister.

Posłuchaj
20:04 PR24_MPLS 2020_10_04-16-35-19.mp3 04.10.2020 Danuta Dmowska-Andrzejuk (Polskie Radio 24 / Pro publico)

Minister Sportu zwracała także uwagę na program "Super trener", który ruszy z początkiem stycznia 2021 r., a dedykowany będzie kończącym karierę sportowcom. - To nisza, w której nie było zabezpieczenia dla naszych wybitnych zawodników, którzy zdobywali medale mistrzostw świata, olimpijczyków. Po zakończeniu traciliśmy tych zawodników, nie byli wykorzystywani, tak jak jest to np. w krajach zachodnich. (...) Państwo polskie bierze większą odpowiedzialność za losy sportowców, za to, co będzie się z nimi działo, tak by docenić ich dokonania i dać szansę, by mogli przekazać jeszcze więcej swojej wiedzy - podkreślała.

Zgodnie z nowym schematem działania administracji rządowej w ministerstwie kultury, dziedzictwa narodowego i sportu pojawią się działy "kultura i ochrona dziedzictwa" oraz "kultura fizyczna" - będzie mu podlegał nowy urząd centralny: Rządowe Centrum Sportu.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Pro Publico"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Danuta Dmowska-Andrzejuk

Data emisji: 04.10.2020

Godzina emisji: 16.35

PR24/PAP/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister sportu zachęca młodzież. "Przez sport można osiągnąć dużo więcej"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 17:40
- Chcemy zainwestować w sport powszechny, żeby większa grupa dzieci i młodzieży interesowała się sportem. Obecnie mamy problem odpływu młodzieży decydującej się na uprawianie sportu - mówi Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu i utytułowana szpadzistka. W jaki sposób ministerstwo zamierza zainteresować młodych ludzi aktywnością fizyczną?
rozwiń zwiń