more_horiz

Agata Puścikowska i Leszek Kryża o kobietach w czasie wojny

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2022 19:10
Tematem audycji "Dwa spojrzenia" w Polskim Radiu 24 była postać kobiety w czasach wojny, a dokładniej w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainie.
Agata Puścikowska: kobiety mają inny stosunek do wojny niż mężczyźni
Agata Puścikowska: kobiety mają inny stosunek do wojny niż mężczyźniFoto: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Agata Puścikowska w Polskim Radiu 24 powiedziała, że "kobiety mają inny stosunek do wojny niż mężczyźni". - Teraz powiem coś bardzo niepopularnego, a mianowicie to, że kobiety nigdy lub bardzo rzadko romantyzują wojnę. Raczej podchodzą do wojny bardziej racjonalnie i konkretnie. Ale czy boją się inaczej? Trudno powiedzieć, ponieważ ile kobiet, tyle reakcji - stwierdziła. 

- Osobiście spotkałam się z bardzo różnymi reakcjami. Od skrajnej paniki, kiedy wybuchła wojna, po zupełny, nienaturalny, dziwny spokój. Zasadniczo wszyscy boimy się wojny - mówiła gość PR24. 

Z kolei ks. Leszek Kryża powiedział, że w tym momencie kościół ma kilka bardzo ważnych zadań. - Między innymi powinien pomagać finansowo, co z resztą robi w miarę swoich możliwości - mówił. Dodał, że Ukraińcy bardzo wdzięczni są polskim siostrom zakonnym, jak i księżom za to, że pozostali z nimi na Ukrainie.

Czytaj więcej 

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
22:33 [i] 22.10.2022 R. DWA SPOJRZENIA.mp3 Agata Puścikowska i ks. Leszek Kryża o kobietach w czasach wojny w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainie (Dwa spojrzenia/Polskie Radio 24)

***

Audycja: Dwa Spojrzenia

Prowadzący: Rafał Porzeziński

Goście: Agata Puścikowska (publicystka, autorka książek), ks. Leszek Kryża (TChr, Pomoc Kościołowi na Wschodzie)

Data emisji: 22.10.2022

Godzina emisji: 22.05

nj

Zobacz także

Zobacz także