X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Paweł Zawitkowski o bosych stopach latem po zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 07:00
Wybierając się z dzieckiem na wakacje, warto pamiętać, że dla malucha taki wyjazd, to zupełnie nowa sytuacja i nowa przestrzeń do zaciekawienia. Na wczasach dużo więcej dzieje się nowego niż w domu. Dlatego warto wykorzystać lato do wspólnego odkrywania przestrzeni. 
Audio
  • Czy bose stopy u małego dziecka mają korzystny wpływ na jego rozwój? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
Paweł Zawitkowski
Paweł ZawitkowskiFoto: Polskie Radio/Adam Świetlicki

- W okresie letnim dobrze, żeby dzieci chodziły boso po różnych powierzchniach tj. piasek suchy lub mokry, woda czy trawa. - Każde nowe podłoże jest źródłem niesamowitych doświadczeń dla małego dziecka – powiedział Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta. - Niezależnie od tego z jakim stanem stóp, ruchu czy postawy dziecka mamy do czynienia, i im większa ilość różnych doświadczeń ruchowych, które niosą ze sobą również radość, zabawę i jakieś pozytywne przeżycia emocjonalne, tym lepiej dla rozwoju dziecka – dodał gość Polskiego Radia Dzieciom. Im bardziej dziecko się dziko rusza, skacze, podskakuje, wdrapuje się i biega, a także chodzi na czworaka, turla się, przewala i tarza, tym lepsze są efekty dla dziecka – wyjaśnił Paweł Zawitkowski.

- Bardzo często po wakacjach obserwujemy ogromny postęp w zachowaniu ruchu dzieci, a zatem każdy rodzaj doświadczenia jest dla dziecka bardzo ważny – powiedział gość "Strefy rodzica". - Jedyne podłoże, na które dziecko nie powinno wchodzić samodzielnie to to, które stanowi dla niego zagrożenie tj. np. skaleczenie lub poparzenie. To czy dziecku coś się stanie, czy też nie, w dużej mierze zależy od wyobraźni rodziców. Odpowiednio zaaranżowana sytuacja czy przestrzeń, może ograniczyć niebezpieczeństwa – podsumował gość "Strefy rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom.
Więcej w załączonej audycji.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Anna Wójcikiewicz
Gość: Paweł Zawitkowski - fizjoterapeuta

"Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

--

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.

Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!

jo

Zobacz także

Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 10:39
 Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń