X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio Dzieciom

Wiosenna odsłona "Radiowego Kuriera Fryderyka" w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 23:55
W sobotę 23 marca miało miejsce kolejne spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie pt. "Radiowy Kurier Fryderyka, czyli muzyczne układanki dla smyka". 
Radiowy Kurier Fryderyka
Radiowy Kurier FryderykaFoto: PRD

Marcowa zabawa, przeznaczona dla dzieci do 10. roku życia, nosiła tytuł "Jak opisać nadejście wiosny? Śpiewająco!".

Podczas spotkania, dynamicznie prowadzonego przez Julię Jarmoszewską, mezzosopranistkę z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz doskonale już znaną z udziału w innych odcinkach cyklu, znakomitą pianistkę Weronikę Chodakowską, dzieci poznały najpiękniejsze w polskiej literaturze muzycznej "Pieśni pachnące wiosną".

Udział pociech w spotkaniu był bardzo aktywny: muzyczno-poetyckie kalambury, artykulacyjna zgaduj-zgadula, zabawa "Jestem kompozytorem i dyryguję swym utworem", wreszcie wspólne wykonanie "Wiosny" Fryderyka Chopina i "Wiosny" Stanisława Moniuszki, dwóch pieśni napisanych do tego samego tekstu poetyckiego. Wszystko to złożyło się na intensywne, ponad godzinne przeżycie, które z pewnością na długo zostanie w pamięci najmłodszych uczestników.

Autorką scenariusza do tej odsłony Radiowego Kuriera Fryderyka jest Marta Wrona – Dział Edukacji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli”.

Stałym punktem "Radiowego Kuriera Fryderyka" jest warsztat pracy dziennikarza i reportera radiowego. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, mali uczestnicy wydarzenia rozmawiali z reporterem i dziennikarzem Polskiego Radia Dzieciom o formach radiowej wypowiedzi. Dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób należy nagrywać dźwięk oraz sprawdzą czy mikrofon lubi "wygłupianie". Wzięły również udział w nagraniu rozmów do różnych audycji nadawanych na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Był też czas, żeby zastanowić się czego słuchać, na czym słuchać i jak słuchać, żeby usłyszeć.

Reporterskie spotkania zakończyły się nagraniem słuchowiska z udziałem chętnych dzieci. Tematem nagrania były przygody małego Fryderyka, które wpłynęły na jego twórczość muzyczną.

Spotkania z cyklu "Radiowy Kurier Fryderyka, czyli muzyczne układanki dla smyka", odbywają się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Inicjatywa adresowana jest do dzieci od 5. do 10. roku życia.

Kolejne spotkania z cyklu odbędą się: 13 kwietnia, 11 maja i 15 czerwca.

Zapraszamy serdecznie!


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Radiowy Kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 19:19
W sobotę 26 stycznia miało miejsce piąte spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Radiowy Kurier Fryderyka" z Magistrem Sprężynką w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 18:55
Za nami kolejne z cyklu spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie. Celem „Radiowego Kuriera Fryderyka” jest promocja wśród najmłodszych słuchaczy wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, edukacja poprzez zabawę oraz odkrywanie przed dziećmi tajemnic pracy dziennikarza radiowego.
rozwiń zwiń
Zobacz także