X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wielki finał konkursu "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 21:11
Nie od dziś wiadomo, że żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko prawidłowo się rozwijało i cieszyło dobrym zdrowiem do późnej starości, powinniśmy nie tylko zadbać, o jakość jego diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w nim dobre nawyki na całe życie.
Zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żywieniowo-Kulinarnej
Zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żywieniowo-Kulinarnej Foto: mat. organizatora

"Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" jest programem skierowanym do klas 1-3 szkół podstawowych. To projekt długofalowy, którego druga edycja odbyła się w roku szkolnym 2018/2019. Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.

Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka.

 W ramach projektu 1400 szkół otrzymało pakiety materiałów edukacyjnych, a dodatkowych kilkaset szkół pobrało materiały on-line z platformy edukacyjnej dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl.

Szkoły, które zgłosiły się do programu otrzymały bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów: scenariusze zajęć, płyty z filmami edukacyjnymi, plakaty, naklejki, specjalnie przygotowane karty samodzielnej pracy.

W tegorocznej  edycji program "Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu" objął działaniami ponad 200 000 uczniów, którzy wraz ze swoimi nauczycielami realizowali lekcje o prawidłowym i świadomym żywieniu.

Przygotowane scenariusze zajęć poruszały takie tematy jak: zasady prawidłowego żywienia, jak komponować posiłki, pochodzenie jedzenia, sezonowość, smaki, kulinarne podróże, prawidłowe zachowanie przy stole, wspólne gotowanie i spożywanie posiłków.

Zachęcenie najmłodszych do przygotowywania samemu wartościowych posiłków może sprawić, że przeniosą one te nawyki i cenne lekcje do domu. Dzieci otrzymały też ciekawe materiały takie jak przepisy, licznik warzyw i owoców, umiejętności małego kucharza, które zabrały do domu, aby kontynuować swoją przygodę w rodzinnej kuchni.

Ruszyła już rekrutacja do trzeciej edycji programu, która trwać będzie w roku szkolnym 2019/2020.

Szczegóły i formularz rekrutacyjny dostępne są na stronie dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, a o możliwości otrzymania pakietów edukacyjnych decyduje kolejność zgłoszeń.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym konkursu.

Zobacz więcej na temat: dzieci kulinaria
Zobacz także

Czytaj także

23. Piknik Naukowy z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 15:00
Tegoroczny Piknik to przede wszystkim dużo relaksu i odpoczynku. W Strefie relaksu zapewnilismy doskonałą atmosferę dzięki bajkom, które można było usłyszeć przez cały dzień. Poza nagraniami, pojawili się nasi prowadzący znani z anteny Polskiego Radia Dzieciom! Były konkursy, zagadki i fantastyczna gra pozwalająca na sterowanie komputerowymi zawodnikami przy pomocy myśli. Jak było? Zobaczcie sami!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwanie dobrego jedzenia - konkurs "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 21:11
Nie od dziś wiadomo, że żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko prawidłowo się rozwijało i cieszyło dobrym zdrowiem do późnej starości, powinniśmy nie tylko zadbać, o jakość jego diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w nim dobre nawyki na całe życie.
rozwiń zwiń