X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Trwa 10. Festiwal Królewskie Arkady Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 11:00
Jubileuszowa 10. edycja festiwalu, realizowanego przez Zamek Królewski od 2010 r., to niezwykła okazja, by zapoznać się z talentem utytułowanych twórców teatralnych i muzyków. Podczas czterech kolejnych sierpniowych weekendów w inspirującej scenerii Arkad Kubickiego odbędzie się 12 występów, łączących różnorodne gatunki i formy ekspresji artystycznej.
Audio
  • Dariusz Jarosiński - kurator części teatralnej Królewskich Arkad Sztuki. (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)
2 - 24 sierpnia 2019. Królewskie Arkady Sztuki
2 - 24 sierpnia 2019. Królewskie Arkady SztukiFoto: mat. pras.

W tegorocznym programie Królewskich Arkad Sztuki  znajdą się m.in. prezentacje  polskiego teatru plastycznego. Gdański Teatr Snów wprowadzi widzów w fantasmagoryczną przestrzeń tytułowego Pokoju, usytuowanego na pograniczu jawy i snu, odsłaniając przy tym świat jego osobliwego aranżera  ̶  pewnego samotnego indywidualisty. Spektakl Tragedia Jana w wykonaniu łódzkiego teatru Chorea przypomni natomiast biblijną historię Jana Chrzciciela, podejmującego walkę z odwiecznymi grzechami: rozpustą, pychą, tchórzostwem oraz pazernością. Warszawski Teatr Makata zaprezentuje widowisko Wesele, oparte na tradycyjnych motywach muzycznych oraz strukturze rytuału połączenia kobiety i mężczyzny, ubarwione przy tym szczyptą ironii, absurdu i przerysowania. Ostatnią z festiwalowych propozycji teatralnych będzie przedstawienie Wszystko, co widać. OHIO Sopockiego Teatru Tańca. Inspirowana twórczością Samuela Becketta, liryczna opowieść skłoni publiczność do rozważań o jedności, dezintegracji, rytmach i absurdach życia, marzeniach, miłości, a także nieuniknionej śmierci.

Muzyczna część projektu obejmuje koncerty instrumentalne oraz instrumentalno-wokalne. Wielokrotnie nagradzani artyści wykonają kompozycje z różnych epok, w tym urozmaicone tematycznie oryginalne utwory, improwizacje, transkrypcje i parafrazy popularnych motywów. Na tegoroczny przegląd składają się cztery odsłony, podczas których wystąpią m.in.: orkiestra Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego i z udziałem wybitnego pianisty Pawła Kowalskiego, skrzypaczka Katarzyna Duda, kompozytor i pianista Emilian Madey, a także Beata Przybytek z zespołem. Rozbrzmiewające w Zamku Królewskim dzieła Mozarta, pieśni Stanisława Moniuszki, Cztery pory roku Vivaldiego czy utwory jazzowe to naturalne odniesienie do wspaniałej tradycji koncertów dworskich.

Najmłodszym pasjonatom sztuki proponujemy cztery wydarzenia w ramach sekcji Arkady Dzieciom. Warszawski Teatr Scena 96 przywoła postać smoka wawelskiego w autorskiej wersji popularnej legendy – Cmok. Smok. Aktorzy łódzkiego Teatru Łątka wcielą się z kolei w role wędrownych trubadurów, by zaprezentować Baśń o dwóch braciach, nawiązującą do słynnego utworu braci Grimm. Przygotowaliśmy także rodzinne spotkania z muzyką – dwa niezapomniane przedpołudnia w klimacie koncertów promenadowych z udziałem publiczności, które poprowadzą dyrygent Paweł Kos-Nowicki i jego muzykujący przyjaciele.

Festiwal od dziewięciu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany artystycznych doświadczeń oraz pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań kulturalnych. Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między twórcami są wspólne przedsięwzięcia.

10. Festiwal Królewskie Arkady Sztuki
Termin:
2–24 sierpnia 2019 r.
Miejsce: Arkady Kubickiego
Wydarzenia skierowane do dzieci rozpoczynają się o godzinie 12.00.

Repertuar:

2 sierpnia (piątek), godz. 20.00
Wieczór z Teatrem Snów: Pokój
3 sierpnia (sobota), godz.12.00
Arkady Dzieciom: Dzień dobry, muzyko!
3 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Wieczór z muzyką klasyczną: Moniuszko for the world. "Śpiewnik domowy" w obcych językach
9 sierpnia (piątek), godz. 20.00
Wieczór z teatrem Chorea: Tragedia Jana
10 sierpnia (sobota), godz. 12.00
Arkady Dzieciom z Teatrem Scena 96: Cmok. Smok
10 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Wieczór z Vivaldim: Cztery pory roku
16 sierpnia (piątek), godz. 20.00
Wieczór z teatrem Makata: Wesele
17 sierpnia (sobota), godz. 12.00
Arkady Dzieciom z Teatrem Łątka: Baśń o dwóch braciach
17 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Wieczór z muzyką jazzową: Today girls don’t cry
23 sierpnia (piątek), godz. 20.00
Wieczór z Sopockim Teatrem Tańca: Wszystko, co widać. OHIO
24 sierpnia (sobota), godz. 12.00
Arkady Dzieciom: Dzień dobry, muzyko!
24 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Wieczór z Mozartem w wykonaniu orkiestry Warsaw Camerata & Pawła Kowalskiego

Wstęp bezpłatny
Liczba miejsc ograniczona!

Poszczególne spektakle i warsztaty trwają do 60 minut
Wydarzenia dla dzieci przeznaczone są dla uczestników powyżej 5 lat

Patronem medialnym tego wydarzenia jest m.in. Polskie Radio Dzieciom.

[materiały prasowe]

Zobacz także