X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio Dzieciom

Trwa 10. Festiwal Królewskie Arkady Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 11:00
Jubileuszowa 10. edycja festiwalu, realizowanego przez Zamek Królewski od 2010 r., to niezwykła okazja, by zapoznać się z talentem utytułowanych twórców teatralnych i muzyków. Podczas czterech kolejnych sierpniowych weekendów w inspirującej scenerii Arkad Kubickiego odbędzie się 12 występów, łączących różnorodne gatunki i formy ekspresji artystycznej.
Audio
  • Dariusz Jarosiński - kurator części teatralnej Królewskich Arkad Sztuki. (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)
2 - 24 sierpnia 2019. Królewskie Arkady Sztuki
2 - 24 sierpnia 2019. Królewskie Arkady SztukiFoto: mat. pras.

W tegorocznym programie Królewskich Arkad Sztuki  znajdą się m.in. prezentacje  polskiego teatru plastycznego. Gdański Teatr Snów wprowadzi widzów w fantasmagoryczną przestrzeń tytułowego Pokoju, usytuowanego na pograniczu jawy i snu, odsłaniając przy tym świat jego osobliwego aranżera  ̶  pewnego samotnego indywidualisty. Spektakl Tragedia Jana w wykonaniu łódzkiego teatru Chorea przypomni natomiast biblijną historię Jana Chrzciciela, podejmującego walkę z odwiecznymi grzechami: rozpustą, pychą, tchórzostwem oraz pazernością. Warszawski Teatr Makata zaprezentuje widowisko Wesele, oparte na tradycyjnych motywach muzycznych oraz strukturze rytuału połączenia kobiety i mężczyzny, ubarwione przy tym szczyptą ironii, absurdu i przerysowania. Ostatnią z festiwalowych propozycji teatralnych będzie przedstawienie Wszystko, co widać. OHIO Sopockiego Teatru Tańca. Inspirowana twórczością Samuela Becketta, liryczna opowieść skłoni publiczność do rozważań o jedności, dezintegracji, rytmach i absurdach życia, marzeniach, miłości, a także nieuniknionej śmierci.

Muzyczna część projektu obejmuje koncerty instrumentalne oraz instrumentalno-wokalne. Wielokrotnie nagradzani artyści wykonają kompozycje z różnych epok, w tym urozmaicone tematycznie oryginalne utwory, improwizacje, transkrypcje i parafrazy popularnych motywów. Na tegoroczny przegląd składają się cztery odsłony, podczas których wystąpią m.in.: orkiestra Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego i z udziałem wybitnego pianisty Pawła Kowalskiego, skrzypaczka Katarzyna Duda, kompozytor i pianista Emilian Madey, a także Beata Przybytek z zespołem. Rozbrzmiewające w Zamku Królewskim dzieła Mozarta, pieśni Stanisława Moniuszki, Cztery pory roku Vivaldiego czy utwory jazzowe to naturalne odniesienie do wspaniałej tradycji koncertów dworskich.

Najmłodszym pasjonatom sztuki proponujemy cztery wydarzenia w ramach sekcji Arkady Dzieciom. Warszawski Teatr Scena 96 przywoła postać smoka wawelskiego w autorskiej wersji popularnej legendy – Cmok. Smok. Aktorzy łódzkiego Teatru Łątka wcielą się z kolei w role wędrownych trubadurów, by zaprezentować Baśń o dwóch braciach, nawiązującą do słynnego utworu braci Grimm. Przygotowaliśmy także rodzinne spotkania z muzyką – dwa niezapomniane przedpołudnia w klimacie koncertów promenadowych z udziałem publiczności, które poprowadzą dyrygent Paweł Kos-Nowicki i jego muzykujący przyjaciele.

Festiwal od dziewięciu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany artystycznych doświadczeń oraz pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań kulturalnych. Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między twórcami są wspólne przedsięwzięcia.

10. Festiwal Królewskie Arkady Sztuki
Termin:
2–24 sierpnia 2019 r.
Miejsce: Arkady Kubickiego
Wydarzenia skierowane do dzieci rozpoczynają się o godzinie 12.00.

Repertuar:

2 sierpnia (piątek), godz. 20.00
Wieczór z Teatrem Snów: Pokój
3 sierpnia (sobota), godz.12.00
Arkady Dzieciom: Dzień dobry, muzyko!
3 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Wieczór z muzyką klasyczną: Moniuszko for the world. "Śpiewnik domowy" w obcych językach
9 sierpnia (piątek), godz. 20.00
Wieczór z teatrem Chorea: Tragedia Jana
10 sierpnia (sobota), godz. 12.00
Arkady Dzieciom z Teatrem Scena 96: Cmok. Smok
10 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Wieczór z Vivaldim: Cztery pory roku
16 sierpnia (piątek), godz. 20.00
Wieczór z teatrem Makata: Wesele
17 sierpnia (sobota), godz. 12.00
Arkady Dzieciom z Teatrem Łątka: Baśń o dwóch braciach
17 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Wieczór z muzyką jazzową: Today girls don’t cry
23 sierpnia (piątek), godz. 20.00
Wieczór z Sopockim Teatrem Tańca: Wszystko, co widać. OHIO
24 sierpnia (sobota), godz. 12.00
Arkady Dzieciom: Dzień dobry, muzyko!
24 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Wieczór z Mozartem w wykonaniu orkiestry Warsaw Camerata & Pawła Kowalskiego

Wstęp bezpłatny
Liczba miejsc ograniczona!

Poszczególne spektakle i warsztaty trwają do 60 minut
Wydarzenia dla dzieci przeznaczone są dla uczestników powyżej 5 lat

Patronem medialnym tego wydarzenia jest m.in. Polskie Radio Dzieciom.

[materiały prasowe]

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także