X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Już w sobotę koncert "Głosem dziecka"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 10:00
23 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie o godz. 15.00 rozpocznie się koncert podczas którego wystapią laureaci I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski.
Audio
  • Rozmowa w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom z pierwszym wykonawcą na płycie Młodych Talentów_14.10.19.
  • Rozmowa w ”Popołudniku” Polskiego Radia Dzieciom z laureatką - Bereniką Borkowską_14.10.2019.
  • Rozmowa w "Popołudniku" z laureatem Bartoszem Mularskim_15.10.19.
  • Rozmowa z laureatem Massimiliano Peralta_Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom_15.10.19.
  • Rozmowa w "Muzycznych podróżach" z laureatką Vlastą Vysochanską_22.10.19.
  • Rozmowa z laureatem Antonim Marcem (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)_22.10.19.
  • Rozmowa z laureatką Aleksandrą Brzuszkiewicz (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)_22.10.19.
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski zapraszają na koncert Głosem dziecka
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski zapraszają na koncert "Głosem dziecka"Foto: Martyna Ogonek/Polskie Radio

Podczas koncertu "Głosem dziecka” młodzi artyści zaprezentują wybrane przez siebie utwory – wiersze lub piosenki, z którymi wystąpili podczas przesłuchań na żywo z jurorami konkursu: Natalią Kukulską, Szymonem Radzimierskim, Darią Druzgałą i Marcinem Kusym.  

Na koncert "Głosem dziecka" zaprasza Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski

Na scenie zaprezentuje się 28 finalistów wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszonych dzieci. Większość utworów stanowić będzie repertuar dziecięcy, choć znajdą się w nim również m.in. piosenki Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas czy Moniki Urlik. Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom i uczestnicy koncertu usłyszą również dwie piosenki w kategorii zagranicznej: w języku ukraińskim i włoskim.

Z kolei w kategorii "wiersz” wyrecytowane zostaną m.in. "Ptasie Radio” Juliana Tuwima, "Żuk”, "Mops” i "Na straganie” Jana Brzechwy, "Dziwna pasja” i "Żuraw” Agnieszki Frączek, czy też napisany specjalnie na potrzeby I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wiersz "Duszki” Katarzyny Vanevskiej. Warto wspomnieć, że Pani Kasia stworzyła ten wiersz specjalnie dla swojej córeczki Antosi, by mogła wziąć udział w wydarzeniu. Wśród utworów znajdzie się także proza w postaci wybranych fragmentów opowieści Mateusza z "Akademii Pana Kleksa” oraz książki "Mikołajek i inne chłopaki” René Gościnnego.

Zobacz relację z nagrań płyty

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski, którzy zaprezentują materiał z nagranej wspólnie płyty "Szukaj w snach”. Album otrzymał "Fryderyka” w kategorii "Muzyka dziecięca i młodzieżowa”.

Na scenie zaprezentuje się 28 finalistów wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszonych dzieci.Warto wspomnieć, że koncert to nie jedyna nagroda, o którą walczyli młodzi artyści. Wyróżnione dzieci wzięły udział w nagraniach dwupłytowego albumu, na który złoży się 18 utworów i 10 wierszy. Nagrania odbyły się w studiu S4 Polskiego Radia w Warszawie. Płyta wydana zostanie przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a jej premierę zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Teatr Stary w Lublinie Teatr Stary w Lublinie

Młodych wykonawców będzie można poznać już 23 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego podczas uroczystego koncertu laureatów. Będzie to koncert ze specjalnym udziałem Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego, którzy zaprezentują projekt muzyczny "Szukaj w snach", którego premiera odbyła się 23 września 2017 r.w Teatrze Starym w Lublinie. 

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta ”Szukaj w snach”. Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych.

Album "Szukaj w snach” został wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii "Muzyka dziecięca i młodzieżowa.

Natalia Kukulska – śpiew
Marek Napiórkowski – gitary
Michał Dąbrówka – instrumenty perkusyjne
Marcin Górny – instrumenty klawiszowe
Michał Kapczuk – kontrabas
Ilona Bekier – taniec / choreografia
muzyka: Marek Napiórkowski
słowa: Włodzimierz Wysocki

Bilety na sobotni koncert będzie można zdobyć słuchając audycji Polskiego Radia Dzieciom.

Koncert laureatów będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia Dzieciom, ale także on-line na stronie Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom oraz na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku. Początek koncertu o godzinie 15.00.

  

**

Polskie Radio Dzieciom to całodobowa stacja radiowa, która nadawana jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz na urządzeniach mobilnych przez aplikację. Każdego tygodnia stacja nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne i rozrywkowe. 

Więcej informacji na nowej stronie stacji: polskieradiodzieciom.pl.

jo

Zobacz więcej na temat: dzieci MUZYKA
Zobacz także

Czytaj także

Poznaj nową stronę Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 10:00
Bajki, animacje, słuchowiska i audycje publicystyczne znalazły swoje nowe miejsce na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Od ponad czterech lat, ta całodobowa stacja radiowa, nadaje audycje dla dzieci i dla dorosłych, a od kilku dni odszukanie ich jest bardziej intuicyjne.
rozwiń zwiń