X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Koncert patriotyczny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 10:00
Po zeszłorocznym sukcesie tego wyjątkowego wydarzenia, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło dziś na kolejną odsłonę koncertu "Oczami Dziecka – Niepodległość”. W Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana, młodzi artyści zaprezentowali repertuar patriotyczny i polskie piosenki z lat 80-tych i 90-tych.
Koncert Oczami Dziecka - Niepodległość 12 listopada o godz. 10.00.
Koncert "Oczami Dziecka - Niepodległość" 12 listopada o godz. 10.00.Foto: Polskie Radio

Dziś idę walczyć mamo”, ”Warszawskie Dzieci” czy ”Panie Generale” to tylko niektóre ze znanych utworów, które usłyszeliśmy podczas II edycji koncertu patriotycznego Polskiego Radia Dzieciom "Oczami Dziecka - Niepodległość".

Na scenie wystąpili m.in. laureaci II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej "Płytoteka”, Chór Akademii Teatru Muzycznego oraz Chór z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie by zaprezentować piosenki patriotyczne przeplatane polskimi piosenkami z lat 80-tych i 90-tych. W ten sposób Polskie Radio Dzieciom uczciło 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Zobacz relację z koncertu

Była to także okazja do posłuchania piosenek, które wielu dzisiejszym trzydziestolatkom i czterdziestolatkom towarzyszyły w dzieciństwie. 
Koncert odbył się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego

Repertuar koncertu:

1. Chór ATM w autorskiej pieśni ”Zamykasz oczy” grupy wokalnej The Sound
2. Magdalena Krysiak – ”Taniec Eurydyki”
3. Korneliusz Łakomy – ”Orlątko”
4. Julia Baranowska – ”Nic dwa razy”
5. Julia Zielińska i chór ATM – ”Warszawskie Dzieci”
6. Maja Kacprzyńska – ”Kwiat jednej nocy”
7. Weronika Gajewska – ”Byś wolnym był”
8. Lilia Hurless – ”Już dopala się ogień biwaku”
9. Leoni Rybakowska ”O mnie się nie martw”
10. Maks Witkowski i chór ATM - ”Dziś idę walczyć mamo”
11. Ola Świerczewska – ”Izolda”
12. Magdalena Sulińska - ”Kochać”
13. Julia Baranowska – ”Panie Generale”
14. Chór Miodowa – ”Marsz I Brygady”
15. Chór Miodowa – ”Marsz, Marsz Polonia”
16. Chór Miodowa – ”Marsz I Kadrowej”
17. Chór ATM – ”Znów Wędrujemy”

Koncert odbył się 12 listopada w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana o godz. 10.00 i był transmitowany na antenie Polskiego Radia Dzieciom, ale także on-line na stronie Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom oraz na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku

**

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Program nadaje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ 
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo


Zobacz także

Czytaj także

Koncert "Oczami Dziecka - Niepodległość"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 19:19
W Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie miał miejsce koncert Laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Patriotycznej „Płytoteka”, dzieci z Akademii Teatru Muzycznego „Artysta” oraz uczniów z Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaj nową stronę Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 10:00
Bajki, animacje, słuchowiska i audycje publicystyczne znalazły swoje nowe miejsce na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Od ponad czterech lat, ta całodobowa stacja radiowa, nadaje audycje dla dzieci i dla dorosłych, a od kilku dni odszukanie ich jest bardziej intuicyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom świętuje odzyskanie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:00
W 2019 roku świętujemy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada to wyjątkowy dzień, Polskie Radio Dzieciom przygotowało z tej okazji wiele specjalnych audycji, koncertów i innych atrakcji. Będą to m.in. dwa koncerty ”Oczami dziecka – Niepodległość” i ’Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej” oraz festiwal Niepodległa. Koncert, który odbędzie się w studiu Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.
rozwiń zwiń