X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W krainie torfowisk. 2 lutego - Światowy Dzień Mokradeł

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 09:00
Chociaż rodzice namawiali go do podjęcia studiów medycznych, on już wtedy wiedział,że chce być naukowcem i studiować biologię. Dziś prof. dr hab. Bolesław Wojtuń jest kierownikiem Pracowni Ekosystemów Górskich i Polarnych Katedry Ekologii, Biogeochemii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.
Audio
  • Co to są mokradła i jakie rośliny w nich żyją? (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_01.02.2020.
(zdjęcie  ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Haxona/shutterstock.com

W "Bajkowym ogrodzie" pytaliśmy go o mokradła, gdyż pan profesor jest  specjalistą od torfowisk - habilitację doktorską otrzymał na podstawie pracy naukowej, poświęconej mchom na torfowiskach Sudetów. Dziewięć  razy był na Spitsbergenie, raz na Antarktydzie, nad Bajkałem, ale jak sam mówi, również w polskich górach - Karkonoszach, mamy mnóstwo nieopisanych do tej pory gatunków roślin. Sudeckie torfowiska są cenne dla naukowców, kilka z nich,  jak choćby Torfowiska Doliny Izery, docenione zostały na świecie. Izerskie torfowiska zaczęły rozwijać się już pod koniec epoki lodowcowej, co sprawia, że najgłębsze pokłady torfu osiągają tam wiek 11 tysięcy lat.

Po co na Ziemi mokradła? Czy zawsze jest w nich mokro? I w jaki sposób rośliny dostosowały się do panujących tam warunków? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja: Bajkowy ogród 
Prowadzi: Pascal Kaczorowki
Gość: Mila i Jagienka
Data emisji: 01.02.2019
Audycja "Bajkowy ogród" w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


 

Zobacz także

Czytaj także

Tajemniczy ogród pełen ziół i kwiatów

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 15:00
Ogród pachnący ziołami piętrzącymi się na rabatach, różnokolorowe kępy kwiatów, wąskie alejki prowadzące do kolejnych, misternie zadbanych zakątków to ogród jak najbardziej tajemniczy, zaś jego kwiaty pochodzą z różnych stron Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośliny ważne dla zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 16:45
Pierwszym pokarmem niedźwiedzia po przebudzeniu z zimowego snu często bywa czosnek niedźwiedzi. Jego liście dodają mu energii i pomagają uzupełnić mikroelementy. Jakie rośliny są ważne dla prawidłowego funkcjonowania lisów, chomików, kotów czy psów oraz czym jest świat roślin dla zwierząt, dla których domem jest schronisko?
rozwiń zwiń