X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
1920

Polskie Radio z wyróżnieniem w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku"

Polskie Radio otrzymało wyróżnienie w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku" za serwis specjalny "Bitwa Warszawska 1920". Projekt znalazł się w prestiżowym gronie 15 finalistów z ponad 200 zgłoszonych inicjatyw i wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio konkurs bitwa warszawska 1920 Muzeum Historii Polski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego serwisy specjalne społeczeństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

Prof. Wiesław Wysocki: Bitwa Warszawska nie zakończyła wojny z bolszewikami

- Bitwa Warszawska właściwie nie skończyła wojny z bolszewikami, Rosjanie przygotowali kolejne działania ofensywne, ale zostali rozbici w wielkiej  batalii niemeńskiej, z punktu widzenia wojskowego ważniejszej od Bitwy Warszawskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wiesław Wysocki, historyk, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Pałac Saski Warszawa II wojna światowa historia Polski społeczeństwo 1920 Tadeusz Płużański

Twórcy serwisu bitwa1920.gov.pl: chcemy pokazać historię przystępnie

- Historię można opowiadać na dwa sposoby: tworzyć opasłe tomy, przez które nie każdy jest w stanie przebrnąć, albo "sprzedawać" ją za pomocą multimediów, elementów interaktywnych i mikrogier, które można znaleźć właśnie w naszym serwisie. A to wszystko po to, żeby osobom niezbyt zainteresowanym historią jednak ten niezwykły moment w naszych dziejach przybliżyć - mówił w Dwójce Bartłomiej Makowski, współtwórca serwisu bitwa1920.gov.pl.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska niepodległość 1920 wojna polsko-bolszewicka Dwójka Jakub Jamrozek

"O zmiłowanie Boga nad nieszczęsną Polską". Kościół wobec bitwy warszawskiej

5 sierpnia 1920 roku papież Benedykt XV skierował do biskupów świata przesłanie z prośbą o modlitwę o "zmiłowanie Boga nad nieszczęsną Polską". Postanowił ją wystosować w odpowiedzi na apel polskiego episkopatu, który prosił o wsparcie duchowe w obronie niepodległości i wiary.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA papież Watykan Kościół katolicki wojna polsko-bolszewicka bitwa warszawska 1920

Serwis Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" w finale plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku

Serwis multimedialny "Bitwa Warszawska 1920", przygotowany przez zespół portalu PolskieRadio.pl, został nominowany do finału prestiżowego plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2021 w kategorii "Edukacja". O zwycięstwie w tej i dwóch pozostałych kategoriach zdecydują internauci, którzy mogą głosować już od 1 lipca. Głosy oddawać można do końca sierpnia, a laureatów poznamy 14 września.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 1920 Józef Piłsudski bitwa warszawska serwisy specjalne

Płyty Polskiego Radia na liście UNESCO. Reżyser dźwięku: po raz pierwszy trafiły na nią dokumenty dźwiękowe

Reżyser dźwięku Stefan Kruczkowski powiedział, że wpisanie kolekcji 93. oryginalnych, stalowych płyt gramofonowych Polskiego Radia z nagraniami z września 1939 roku na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata" to ewenement. Materiały dźwiękowe zawierają przemówienia między innymi prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego i ministra spraw zagranicznych Józefa Becka.
Zobacz więcej na temat:  1920 Polskie Radio ŚWIAT 1939 II wojna światowa Polskie Radio UNESCO ONZ HISTORIA

Nagrania Polskiego Radia z września 1939 roku na liście UNESCO. "Wciąż zaginiona jest trzecia partia płyt"

Dyrektor Archiwum Polskiego Radia Elżbieta Berus-Tomaszewska ocenia, że kolekcja 93 oryginalnych, stalowych płyt gramofonowych z nagraniami z września 1939 roku ma ogromną wartość historyczną. Materiały dźwiękowe Polskiego Radia z przemówieniami między innymi Stefana Starzyńskiego i Józefa Becka zostały wpisane na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata".
Zobacz więcej na temat:  1920 Polskie Radio ŚWIAT 1939 II wojna światowa Polskie Radio UNESCO ONZ HISTORIA