X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Dialog z Kościołami przedchalcedońskimi Rozwija się dialog z przedchlcedońskimi Kościołami Wschodnimi. Do tej grupy należą tak ważne wspólnoty chrześcijańskie, jak Kościół Koptyjski w Egipcie oraz Apostolski Kościół Ormiański.
  • Obrady Komisji Mieszanej ds. Dialogu Teologicznego O podstawowych elementach teologii sakramentów rozmawiali uczestnicy XVII Międzynarodowej Komisji Mieszanej ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem Katolickim i Wschodnimi Kościołami Prawosławnymi. Wzięli w nim udział: przedstawiciele Kościołów: syryjskiego, ormiańskiego (obu katolikosatów: Eczmiadzynu i Cylicji), koptyjskiego i etiopskiego Tewahedo. Są to tzw. Starożytne Kościoły Wschodu, zwane też niechalcedońskimi lub przedchalcedońskimi, gdyż nie przyjęły nauczania Soboru w Chalcedonie z 451 r.
  • XII Ekumeniczny Maraton Biblijny Już po raz dwunasty odbył się bielski Ekumeniczny Maraton Biblijny. Wzięli w nim udział słuchacze i lektorzy: przedstawiciele różnych religii i wyznań, narodowości, zawodów i stanów. Wszystkich witał dyrektor Bogdan Kocurek, a nad prezentacjami kolejnych uczestników czuwali: ks. Piotr Bączek i red. Miriam Arbter-Korczyńska.
  • Odbudować i kościół i meczet - "aby nie rozczarować Boga" Etiopski duchowny prawosławny, Abba Aklilemariyam Komos, zbiera fundusze na odbudowę kościoła oraz meczetu w miasteczku Lange na obszarze Wschodniego Hararge w regionie Oromia. Uważa, że odbudowanie jedynie kościoła, przy jednoczesnym zignorowaniu meczetu „rozczarowałoby Boga”.Zarówno kościół i meczet w Lange popadły w ruinę, a miejscowe wspólnoty, chrześcijańska i muzułmańska nie mają środków na remont swoich świątyń.
  • Ewangelicy i katolicy wspólnie o pamięci zamordowanych w Auschwitz "Byłoby zdradą wobec uciemiężonych i zamordowanych osób oraz zdradą wartości ludzkiej cywilizacji, gdybyśmy pozwolili, aby cierpienie i śmierć Auschwitz zostały zakryte mgłą historii" - napisali we wspólnej deklaracji Kościołów: ewangelickiego i katolickiego w Niemczech, wydanej z okazji 75. lecia wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz. Podpisali ją: przewodniczący Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, bp Heinrich Bedford-Strohm oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, kard. Reinchard Marx.
  • Wspólny apel w związku z aktami terroru Boko Haram. Światowa Rada Kościołów oraz Światowa Federacja Luterańska, wystosowały wspólny apel do prezydenta Nigerii Muhammadu Buhariego, w związku z niekończącymi się aktami terroru przeciw chrześcijanom ze strony Boko Haram.
Section07
Posłuchaj
04'53 Pięć minut nad Biblią 15 lutego godz. 07:40
04'56 Pięć minut nad Biblią 1 lutego godz. 07:40
04'43 Pięć minut nad Biblią 25 stycznia godz. 07:39
05'38 Pięć minut nad Biblią 18 stycznia godz. 07:40
04'21 Pięć minut nad Biblią 11 stycznia godz. 07:39
05'00 Pięć minut nad Biblią 4 stycznia godz. 07:41
05'06 Pięć minut nad Biblią 28 grudnia godz. 07:40
04'42 Pięć minut nad Biblią 14 grudnia godz. 07:41
Section14
Audycje
Section15