X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ekumenia

Ekumeniczny Lublin

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 06:01
19 lutego rozpoczął się cykl nabożeństw i spotkań pod hasłem "Lublin Ekumeniczny 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie". W inicjatywę włączyły się Kościoły chrześcijańskie Lublina: Adwentystów Dnia Siódmego, Ewangelicko-Augsburski, Polskokatolicki, Prawosławny, Rzymskokatolicki, Zielonoświątkowy oraz wspólnota ekumeniczna Chemin Neuf.
Audio

Program zainaugurowało nabożeństwo ekumeniczne w bazylice ojców Dominikanów na lubelskim Starym Mieście. Później w Trybunale Koronnym rozpoczął się "Trialog ekumeniczny biskupów chrześcijańskich Lublina", w którym uczestniczyli arcybiskup Abel z Kościoła Prawosławnego, arcybiskup Stanisław Budzik z Kościoła Rzymskokatolickiego  oraz biskup Jan Cieślar z Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego. Uczestnicy rozmawiali o dialogu w Kościele oraz między Kościołami. Dodatkowo słowo o dialogu żydowsko-chrześcijańskim wygłosił Symcha Keller.

Cykl nabożeństw i wydarzeń kulturalnych pod hasłem "Lublin Ekumeniczny 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie", ma być przygotowaniem do II Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego "Jerozolima - Lublin. Miasta dialogu 2021", który odbędzie się w listopadzie przyszłego roku w Jerozolimie. Spotkania będą odbywać się każdego miesiąca 2020 roku - poza lipcem i sierpniem.

Inicjatywy ekumeniczne w Lublinie od kilku lat wiążą się nie tylko z dorocznym Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan, ale prowadzone są  przez cały rok. Trzy lata temu zespół ekumeniczny archidiecezji lubelskiej przygotował I Międzynarodowy Kongres Ekumeniczny, którego pokłosiem są comiesięczne nabożeństwa połączone z jakimś wydarzeniem kulturalnym.

- To pomysł, który pozwala na systematyczne spotkania, a tym samym ułatwia wzajemne poznanie i zacieśnia relacje chrześcijańskich kościołów Lublina - mówi profesor Sławomir Żurek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Zobacz więcej na temat: wiara