X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ekumenia

Ormiański patriarcha na audiencji u Papieża

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 06:01
Wraz z Papieżem modliłem się pokój – powiedział po wizycie w Watykanie zwierzchnik Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Przyznaje on, że według wstępnych planów z Franciszkiem miał spotkać się dopiero dzisiaj, lecz, jak stwierdził, „z powodu agresji Azerbejdżanu na Górny Karabach” musiał skrócić swą wizytę w Rzymie.
Audio

W wywiadzie dla agencji ACI Karekin II powiedział, że była to braterska wizyta. Rozmowa została jednak zdominowana przez sytuację w Górnym Karabachu. „Zasygnalizowałem Papieżowi posługiwanie się przez stronę azerską dronami, na których celowniku znalazły się obiekty cywilne. Wszystkie rodzaje broni zostały użyte przeciwko pokojowo nastawionej ludności ormiańskiej, również helikoptery i artyleria” – powiedział ormiański patriarcha.

Poinformował on również Papieża o silnym zaangażowaniu Turcji w tym regionie. „W ostatnim czasie Turcja otwarcie poparła Azerbejdżan w jego agresywnych postawach względem Armenii” – dodał Karekin II. Zaapelował on zarazem do międzynarodowych mediów, aby w sposób prawdziwy informowały o tym konflikcie, bo od tego zależy przywrócenie sprawiedliwości.

Zwierzchnik Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego wyraził również zadowolenie ze stanu ekumenicznych relacji z Kościołem katolickim. Istnieje bliska współpraca w wielu dziedzinach – powiedział Karekin II. Tytułem przykładu wspomniał o projekcie, który umożliwia Ormianom studia na papieskich uniwersytetach w Rzymie.

Zobacz więcej na temat: wiara