X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Nature: Dwa odkrycia ws. komórek macierzystych nieprawdziwe

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 13:13
Czasopismo wycofało dwa artykuły na temat przełomowych badań nt. komórek macierzystych. Zostały opublikowane w styczniu na łamach tego samego pisma. Okazało się, że nie były prawdziwe.
Nature: Dwa odkrycia ws. komórek macierzystych nieprawdziwe
Foto: fot. Wikipedia

Badania głosiły, że naukowcy znaleźli sposób na to, by w łatwy sposób zmieniać zwykłe komórki ciała w komórki macierzyste. Zaraz po publikacji okazało się jednak, że opisanych doświadczeń nie da się powtórzyć, co jest warunkiem tego, aby uznać coś za odkrycie, a część badań to plagiat.

Wszyscy naukowcy zaangażowani w eksperymenty zgodzili się na wycofanie tekstów z obiegu naukowego. Pozostaną one dostępne w internecie, ale edytorzy "Nature" zamieścili na nich znak wodny, który informuje o wycofaniu artykułu.

Pismo przeprosiło czytelników za to, że zawiódł system recenzyjny. Aby znaleźć się na łamach jednego z najbardziej prestiżowych pism naukowych, trzeba przejść przez sito lektury innych specjalistów. Tym razem zawiedli, a powinni byli wykryć słabości metodologiczne.

Pismo opublikowało także osobny artykuł, który punktuje wszystkie słabości metodologiczne wycofanych tekstów.

(ew/Popsci)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Embrionalne komórki macierzyste bez embrionu. Czy to przełom?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 00:01
Szesnaście lat po sklonowaniu owcy Dolly naukowcy posłużyli się tą samą techniką, aby stworzyć płodowe komórki macierzyste. Czy to technika wolna od kontrowersji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po raz pierwszy w historii badacze sklonowali ludzkie komórki macierzyste

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 10:14
Jak informuje pismo "Cell" po raz pierwszy ze sklonowanych ludzkich zarodków, będzie można pozyskać komórki macierzyste. Stwarza to nowe możliwości hodowli tkanek i narządów, ale budzi też kontrowersje etyczne.
rozwiń zwiń