more_horiz
Nauka

Kongres Astronomiczny w Glasgow

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2008 14:56
Naukowcy omawiają najważniejsze zagadnienia astronomii.

Prawie dwa tysiące delegatów przez 5 dni będzie omawiać najistotniejsze zagadnienia dotyczące kosmosu.

Swoje plany przedstawiają dyrektorzy agencji kosmicznych Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Rosji, Chin, Indii i Kanady. Jutro zostaną omówione dotychczasowe rezultaty przemysłowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej. Bardzo ciekawie zapowiadają się obrady piątkowe, poświęcone możliwościom zbudowania bazy naukowej na Księżycu. Kolejnym tematem są nowe rodzaje napędu dla pojazdów międzygwiezdnych, między innymi z wykorzystaniem antymaterii i reakcji jądrowych.

Międzynarodowemu Kongresowi Astronautycznemu w Glasgow towarzyszą wystawy, konkursy i pokazy aparatury naukowej. Obecni na kongresie astronauci na organizowanych specjalnie spotkaniach z młodzieżą opowiadają o wyprawach kosmicznych oraz o ich wpływie na dalsze życie.

(iar)

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem