X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

EIT będzie w Budapeszcie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2008 17:02
Budapeszt - a nie Wrocław - będzie siedzibą Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.
Audio

Budapeszt - a nie Wrocław - będzie siedzibą Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Tak zdecydowali unijni ministrowie nauki na spotkaniu w Brukseli.

 

Takiej decyzji należało się spodziewać, bo Budapeszt od początku miał poparcie większości państw członkowskich. Argumentowano, że Węgry nie mają jeszcze u siebie żadnej unijnej instytucji, w Polsce mieści się zaś europejska agencja do spraw granic.

W sprawie lokalizacji Instytutu obowiązywała jednomyślność, a to oznacza, że Warszawa, która wcześniej zablokowała kandydaturę węgierskiej stolicy, ostatecznie ją poparła.

Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że w ramach rekompensaty Polska dostanie jedno z miejsc w Radzie Zarządzającej Instytutu. To ona będzie decydować gdzie powstaną ośrodki badawcze, czyli tak zwane wspólnoty wiedzy i innowacji. Tam naukowcy i przedsiębiorcy będą wspólnie pracować nad nowoczesnymi technologiami. Polska ma też nadzieję, że jeden z takich węzłów naukowych powstanie we Wrocławiu.

(iar)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauka przyszłością Europy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2008 10:14
Europejski Instytut Innowacji i Technologii to flagowy projekt Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń