X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Nauka

Usuwanie strachu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2009 12:27
Naukowcy odkryli proces rządzący wymazywaniem z pamięci strachu i nieprzyjemnych wspomnień.
Audio

Autorzy publikacji w tygodniku "Science" dowodzą, że stworzone na tej bazie terapie mogą pomóc w leczeniu niektórych zaburzeń psychicznych.

Międzynarodowy zespół badaczy prowadził eksperymenty na mózgach myszy. Naukowcom udało się zidentyfikować małą grupę specyficznych neuronów w części zwanej ciałem migdałowatym. To właśnie te komórki zapamiętują wrażenia związane ze strachem, podkreśla współautorka badań Sheena Jocelyn ze Szpitala Dziecięcego w Toronto. "Uśmierciliśmy te grupy komórek i okazało się, że strach zniknął. Udało nam się wymazać tylko ten jeden fragment pamięci, bez naruszania innych rejonów. " - dodała Sheena Jocelyn. Zwierzęta stały się przez to odważniejsze, a jednocześnie nie straciły
umiejętności zapamiętywania nowych rzeczy.
Zdaniem naukowców dzięki temu odkryciu prawdopodobnie będzie można pomóc ludziom cierpiącym na niektóre rodzaje lęków. Zamiast stawać ze swoimi obawami twarzą w twarz, pacjenci o swoim strachu zwyczajnie zapomną.

Zobacz więcej na temat: psychologia Toronto
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przywracają pamięć

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2008 16:07
W Polsce odbywa się wiele festiwali filmowych, jednak rzadko prezentowane są na nich filmy podejmujące tematykę historyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telefony komórkowe osłabiają pamięć?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2008 08:39
Postanowili to zbadać szwedzcy naukowcy.
rozwiń zwiń