X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Powstaje gmach CNK

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2008 11:54
W Warszawie ruszyła budowa gmachu Centrum Naukowego Kopernik.
Audio

W poniedziałek 28 lipca 2008 roku w Warszawie ruszyła budowa gmachu Centrum Naukowego Kopernik. Pierwsze eksploratorium naukowe w Polsce, a  także jedno z najnowocześniejszych w Europie powstaje nad samą Wisłą.

To na terenie budowlanym nad tunelem Wisłostrady wbito wczoraj pierwszą łopatę. Już za dwa lata przewidziane jest otwarcie pierwszego modułu budynku, a wśród niego galerie:  Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Strefa światła, Korzenie cywilizacji. Za kolejne dwa lata, czyli w 2012 roku planowane jest otwarcie kolejnej galerii dla najmłodszych. Zakończenie budowy Centrum Nauki Kopernik zaplanowana jest na wakacje 2010 roku. Oprócz wcześniej otwartych galerii zwiedzający będą modli jeszcze odwiedzić: galerię dla młodzieży,  salą widowiskową, planetarium i Park Odkrywców.

Dyrektor Centrum Naukowego Kopernik Robert Firmhofer mówi, że eksploratorium będzie miejscem wolnym od nudy. - To będzie takie miejsce, gdzie nie przychodzi się, żeby oglądać, tylko przychodzi się samemu przeprowadzać doświadczenia. Każdy zwiedzający będzie podmiotem doświadczenia, odczuje je na własnej skórze. Nowość w tego rodzaju edukacji polega na tym, że ona zwiedzającego angażuje emocjonalnie. Nie sposób przejść się po wystawie, obejrzeć i wyjść niezmienionym – mówi Firmhofer.

- Centrum Naukowe Kopernik to świat dla tych, którzy ciągle pytają „dlaczego” - tłumaczy szef Rady Naukowej CNK, prof. Łukasz Turski. W gmachu Centrum będzie można na przykład pojeździć rowerem nad przepaścią, zrobić sobie samemu operację i zobaczyć, co będzie dalej, porównać swoje możliwości wiszenia na drążku z małpą i zrobić wiele innych rzeczy.

Budynek o powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych będzie jednym z najciekawszych gmachów publicznych w Polsce. Z lotu ptaka ma przypominać literę „L”. Elewacja będzie ułożona z pionowych płyt z betonu zbrojonego włóknem szklanym. Całość inwestycji, która stanie obok Biblioteki Uniwersyteckiej, ma kosztować 337 milionów złotych. Centrum jest wspólną inicjatywą władz Warszawy, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak