X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Nauka

Decyzja w sprawie odłowów wielorybów?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2009 11:56
Międzynarodowi negocjatorzy mają nadzieje na kompromis.
Audio

Nadzieje na kompromis w sprawie odłowu wielorybów mają międzynarodowi negocjatorzy, którzy rozpoczęli oficjalne rozmowy w tej sprawie. Szczyt Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej odbywa się na portugalskiej wyspie Madera.

Obecne negocjacje to dalszy ciąg wieloletniego sporu pomiędzy blokiem państw opowiadających się za odłowem wielorybów a krajami, które dążą do likwidacji polowań. Ekolodzy domagają się przede wszystkim ograniczenia odłowów wielorybów w celach naukowych. Chodzi głównie o Japonię, która oskarżana jest o nadużycia, w tym ukrytą działalność komercyjną. Po wstępnych rozmowach wygląda na to, że Japonia mogłaby ograniczyć odłowy w rejonie antarktycznym w zamian za zezwolenie na chwytanie wielorybów na wodach przybrzeżnych. Islandia zostanie prawdopodobnie skrytykowana za odłów finwali, które są gatunkiem zagrożonym.

Część ekspertów uważa jednak, że niektóre populacje waleni, na przykład humbaków, są stabilne i obecne odłowy nie są dla nich zagrożeniem.
Szczyt ma potrwać do piątku. W rozmowy zaangażowana jest również Polska, która od dwóch miesięcy jest pełnoprawnym członkiem Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej.

Rafał Motriuk /iar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rośliny też blogują

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2008 10:42
Rośliny mają nam wiele do powiedzenia. Od niedawna mogą wysyłać informacje i blogować... Od zawsze ogrodnicy wiedzą, że aby rośliny zdrowo rosły, trzeba zwracać uwagę na wysyłane przez nie sygnały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arktyka się rozpływa

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2008 09:21
W tym roku po raz pierwszy całkowicie może zniknąć z Bieguna Północnego lód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Satelity na straży Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2009 18:00
Morze Bałtyckie na bieżąco kontrolował będzie system SatBałtyk.
rozwiń zwiń