X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Wykradzione hasła e-mail

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2009 13:16
Konta pocztowe internetowych gigantów - Gmail, Hotmail, Yahoo i AOL zaatakowane.
Audio

Firma Google potwierdziła, że jej system e-mailowy Gmail padł ofiarą ataku internetowych oszustów. Zdaniem ekspertów wyłudzenie tysięcy adresów e-mail i haseł w ostatnich dniach dotyczyło wszystkich najważniejszych usługodawców internetowych na świecie.

Jako pierwsza o problemie informowała firma Microsoft; w internecie pojawiło się bowiem co najmniej dziesięć tysięcy adresów, haseł i prywatnych danych użytkowników poczty Hotmail. Microsoft zwrócił się z prośbą do posiadaczy kont e-mail w serwisie Hotmail by zmienili swoje hasła dostępu do usługi.
 
Nieco później okazało się, że hackerzy opublikowali również dane klientów poczty Gmail oraz systemów pocztowych takich gigantów jak Yahoo i AOL. Zdaniem dziennikarzy BBC ofiarami ataku padło co najmniej 30 tysięcy osób, choć faktyczna liczba może być znacznie większa. Usługodawcy proszą lub wymuszają na swoich klientach natychmiastową zmianę haseł.

Zdaniem ekspertów, oszuści posłużyli się metodą phishingu czyli wyłudzania poufnych informacji osobistych poprzez tworzenie fałszywych witryn internetowych udających portale na przykład banków, sklepów czy serwisów aukcyjnych.

pz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Google Chrome OS – przeglądarka 2.0

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2009 07:30
Nowy, internetowy system operacyjny jest już dostępny w wersjach testowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie kradnij WiFi

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 15:50
Za kradzież połączenia WiFi można już trafić do aresztu.
rozwiń zwiń