X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Sprawdzą raport

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 11:25
Niezależni eksperci zbadają raport, w którym stwierdzono, że to człowiek jest odpowiedzialny za zmiany klimatyczne.
Audio

W Amsterdamie rozpoczyna się dziś analiza kontrowersyjnego raportu Międzyrządowego Zespołu do Spraw Zmian Klimatu. Niezależni naukowcy mają ocenić, czy dokument, będący podstawą miedzynarodowych negocjacji klimatycznych, zawiera rażące błędy.

Raport powstał w roku 2007. Jego autorzy twierdzili, że to człowiek jest najprawdopodobniej główną przyczyną obecnych zmian klimatycznych. Jednak sceptycy doszukali się w raporcie licznych nieścisłości i rządy kilku krajów zażądały niezależnej analizy wiarygodności dokumentu.


Proces oceny raportu rozpoczyna dziś tzw Rada Międzyakademicka skupiająca 12 ekspertów w dziedzinie klimatologii, biologii czy ekonomii. Powołując Radę kilka tygodni temu, sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zapewnił: „Rada będzie działać niezależnie od ONZ. Musimy zagwarantować pełną przejrzystość i otwartość procesu oceny oraz zminimalizować możliwość pojawienia się błędów w przyszłości".


Jako pierwszy przed Radą pojawi się szef Międzyrządowego Zespołu do Spraw Zmian Klimatu dr Rajednra Pachauri. Rada chce jednak wysłuchać wielu opinii, także sceptyków. Pierwsze wyniki analizy mają być znane w październiku.

Zobacz więcej na temat: Amsterdam
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak