X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Mniej marnotrawimy lasy tropikalne

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 06:00
Lasy tropikalne są dziś lepiej zarządzane niż jeszcze pięć lat temu. Taką opinię wyrazili autorzy raportu z Międzynarodowej Organizacji DrewnaTropikalnego.
Audio


Tereny objęte programami zrównoważonego rozwoju, są dziś większe o połowę, niż pięć lat temu. Ich łączna powierzchnia to 53 miliony hektarów. To mniej więcej tyle, co powierzchnia Hiszpanii. Największy wzrost odnotowano w Afryce: w Kamerunie, Kongo i Gabonie. Poprawę widać też w Ameryce Południowej.


Z drugiej strony w Brazylii znów wzrosło tempo wycinania lasów. Autorzy raportu zatytułowanego Status Zarządzania Lasami Tropikalnymi 2011 przypominają, że nadal 90 procent światowych lasów tropikalnych nie jest objętych żadną ochroną. 


Zdaniem ekologów państwa bogate powinny szybko zacząć płacić krajom rozwijającym się za ochronę lasów, bo leży to w interesie całej ludzkości. Docelowo,stwierdza Międzynarodowa Organizacja Drewna Tropikalnego, pod ochroną powinno znaleźć się ponad siedem i pół miliona kilometrów kwadratowych lasów, to prawie dwa razy więcej od powierzchni Unii Europejskiej.

(iar)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białowieski Park Narodowy może być większy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2010 06:23
Etapową realizację powiększenia Białowieskiego Parku Narodowego proponuje samorządom minister środowiska Andrzej Kraszewski. W pierwszej fazie park ma się poszerzyć o ponad 10 tysięcy hektarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wycinka przydrożnych drzew

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 06:23
Fundacja Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny" apeluje o wycinkę drzew, które zagrażają kierowcom, ale choć przydrożne drzewa zwykle przegrywają tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo ludzi - z ich wycinką już wkrótce nie będzie tak łatwo jak dotychczas. Z Olsztyna - Mirosław Sochacki:
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sadzenie drzew w Beskidach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 16:48
Ponad pół tysiąca drzew na trzech trasach prowadzących na Baranią Górę posadzono w Beskidach...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie lasy zostaną wreszcie posprzątane ?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2010 13:02
Więźniowie będą pracowali przy sprzątaniu lasów. Centralny Zarząd Służby Więziennej i Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe podpisały stosowną umowę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekolodzy zaskarżą wyrąb drzew w Puszczy Białowieskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2010 08:10
Ekolodzy złożą na rząd skargę za wyrąb drzew w Puszczy Białowieskiej do Komisji Europejskiej - oznajmia "Metro".
rozwiń zwiń