X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Kultura

Bunt, miłość, przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2010 08:02
Ważną premierą tego roku jest najnowszy film Jacka Borcucha - "Wszystko, co kocham". -To opowieść o przyjaźni, młodzieńczym buncie w czasie stanu wojennego, dojrzewaniu do dorosłości, pierwszej miłości.
Audio

Film został nagrodzony Złotym Klakierem na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (wyróżnienie dla najdłużej oklaskiwanego filmu w konkursie głównym) oraz zakwalifikowany do konkursu głównego Sundance Film Festival 2010 w kategorii World Cinema Narrative Competition. (Festival potrwa od 21 do 31 stycznia 2010 r. w stanie Utah w USA. Pokazanych zostanie w sumie 112 filmów pełnometrażowych z 38 krajów).

Podobnie jak Borys Lankosz w „Rewersie”czy Wojciech Smarzowski w „Domu złym” Borcuch czyni w swoim filmie odwołania, do okresu stanu wojennego w Polsce (zaczyna swoją opowieść w maju 1981 roku, a kończy w maju 1982).

- Moja młodość przypadła na ten wyjątkowy czas, dlatego postanowiłem, że o tym okresie opowiem. Ta filmowa historia, jest moją historią - wyznaje reżyser.

Jacek Borcuch skupia się przede wszystkim na przeżyciach młodych, wchodzących w dorosłe życie bohaterów. Janek, szaleńczo zakochany w Basi osiemnastolatek, nie może zrozumieć dlaczego ich miłość musi być zakazana. Konflikt, do którego dochodzi między ich rodzicami (ojciec Janka jest oficerem wojska, rodzina Basi związana jest z Solidarnością) wystawi ich miłość na próbę.

By móc głośno krzyczeć o rzeczach dla siebie najważniejszych, Janek zakłada zespół punk rockowy - W tej muzyce można było mówić, że świat jest szary, że chce się żyć inaczej. To było takie młodzieńcze rozsadzanie systemu od środka - mówi Borcuch.

- To jest historia o dorastaniu, o tym, że w życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy rusza w samotną drogę przez życie- wyjaśnia Jacek Borcuch.

Ogromną siłą filmu są aktorzy: Mateusz Kościukiewicz, Jakub Gierszał, Mateusz Banasiuk, Igor Obłoza oraz Olga Frycz. Towarzyszą im uznane gwiazdy: Andrzej Chyra, Anna Radwan, Katarzyna Herman, Marek Kalita. - Długo ich szukałem, ale od początku wierzyłem, że uda mi się zachęcić ich do pracy przy moim filmie - mówi Jacek Borcuch.

Jacek Borcuch był gościem Ryszarda Jaźwińskiego w magazynie "Trójkowo, filmowo"- posłuchaj rozmowy!

Posłuchaj, co o filmie mówi Ryszard Jaźwiński.

Film miał swoją polską premierę 15 stycznia 2010 roku.

(na podst. Wybieram Dwójkę oraz Trójkowo, filmowo)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Pisarz do wynajęcia

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2010 09:19
"Autor Widmo" taki polski tytuł zaproponował Roman Polański dla swojego najnowszego filmu, który w lutym pojawi się na ekranach polskich kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piątkowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2010 11:00
"Moja krew" Marcina Wrony, "Lourdes" Jessici Hausner i "The Limits of Control" Jima Jarmuscha to najważniejsze kinowe premiery tego tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witkacy żyje!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2010 13:22
Witkacy - wirtuoz kłamstwa i mistrz mistyfikacji, który mówił, że „wielkość jest tylko w perwersji” powraca na nowo w filmie Jacka Koprowicza „Mistyfikacja”. Zobacz wideo z premiery filmu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarna komedia prowokująca umysł

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2009 07:00
Na dużym ekranie gości już najnowszy film Borysa Lankosza „Rewers”. Zwycięzca wielu nagród, m.in. Złotych Lwów na tegorocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, a także polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
rozwiń zwiń