X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Kultura gwarantowana

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2009 10:47
Czwartym urodzinom TVP Kultura towarzyszyła trzecia edycja nagród Gwarancje Kultury. Galę zorganizowano w odrestaurowanych, otwartych na początku kwietnia Arkadach Kubickiego przy Zamku Królewskim.
Audio

 

W Kapitule nagrody zasiedli redaktorzy TVP Kultura oraz specjaliści poszczególnych dziedzin kultury i sztuki (m.in. Anna R. Burzyńska, Michał Chaciński, Tomasz Czyż, Paweł Brodowski, Krzysztof Koehler, Izabela Kaluta i Łukasz Guzek).

Gwarancję Kultury w kategorii Teatr otrzymał zespół aktorski Starego Teatru w Krakowie, za przedstawienie „Factory 2” w reżyserii Krystiana Lupy. Nagrodę wręczyła Krystyna Janda, gratulowała zespołowi teatru i podkreśliła znaczenie grupy twórców - „wiem, co znaczy zespół i jak to trudne, żeby ten zespół odnosił sukcesy". Jury wyróżniło krakowski teatr za „igranie z mitem wybitnego artysty”.

Nagroda w kategorii Film powędrowała w ręce Małgorzaty Szumowskiej. Została ona wyróżniona za „trafne obserwacje, osobisty ton i odwagę”. Kazimierz Kutz, wręczający nagrodę podkreślił talent i odwagę nagrodzonej. Zaznaczył, że „talent w sztuce, również w filmie, przejawia się m.in. "łamaniem zastanych barier". Bez odwagi nie ma sztuki” Reżyserka niestety nie przybyła na galę, w jej imieniu nagrodę odebrał przedstawiciel producenta.

Ewa Michnik i zespół Opery Wrocławskiej to laureaci nagrody w kategorii Muzyka Poważna. W uzasadnieniu członkowie kapituły napisali: „za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki operowej, ze szczególnym uwzględnieniem współczesnego repertuaru”. Kolejną muzyczną nagrodą, w kategorii Jazz, Rock i inne odebrał zespół Lao Che za płytę „Gospel”.

Wśród nagrodzonych znalazł się również Andrzej Bart autor „Fabryki muchołapek”. Laureata Gwarancji Kultury w kategorii Literatura doceniono za to, że "łączy w sobie bardzo ważne tematy z wyrafinowaniem".

Kolejną bliską literaturze jest kategoria wyróżniająca „osiągnięcia w twórczym rozwoju dzieci i młodzieży", która w tym roku trafiła do Zofii Dubowskiej-Grynberg za książkę "Zachęta do sztuki" - pierwszą książkę dla dzieci, wprowadzającą w meandry sztuki współczesnej. Nagrodzonej nagrodę wręczył Edward Lutczyn.

Swoje wyróżnienie przyznali także widzowie TVP Kultura. Oddający swój głos w ankiecie internetowej wyróżnili Krzysztofa Urbańskiego, lidera jazzowej formacji Mid West Quartet.

Kapituła przyznała również nagrodę w kategorii Kultura Alternatywna i Sztuki Audiowizualne. Niestety nagrodzony Wilhelm Sasnal zdecydował się na zbojkotowanie gali, ze względu, jak napisał, na "obecną sytuację w TVP". Nagroda została przyznana malarzowi za wystawę „ Lata walki” zorganizowaną w Zachęcie na przełomie 2007 i 2008 roku. Jak powiedziała Agnieszka Morawińska, dyrektor warszawskiej Zachęty, wystawa Sasnala biła rekordy popularności. Na gali odczytano list artysty,  podziękowania za nagrodę i uznanie dla TVP kultura oraz powody, dla których zdecydował się wyróżnienia nie odebrać.

Było to już trzecie rozdanie nagród Gwarancje Kultury. Są to nagrody prestiżowe, z którymi nie wiążą się nagrody pieniężne. Rozdaniu nagrud towarzyszyły utwory w wykonaniu kwintet Tangata.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Arkady Kubickiego otwarte dla zwiedzających

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2009 11:11
Od dziś (1 kwietnia) Zamek Królewski w Warszawie udostępnia zwiedzającym niezwykłą atrakcję- Arkady Kubickiego. To budowla, która znajduje się u podnóża Zamku na skarpie od strony Wisły. Prace nad odbudową Arkad Kubickiego trwały 14 lat i kosztowały niemal 130 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bursztyny w Arkadach

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2009 07:57
W Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie można oglądać eksponaty z największej na świecie kolekcji bursztynu. Ich właścicielem jest sopocki artysta Lucjan Myrty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konceptualny most

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2009 06:21
Konceptualnym mostem pomiędzy Dulwich Picture Gallery a Zamkiem Królewskim w Warszawie określona została instalacja Antoniego Malinowskiego "The Polish Connection", która prezentowana jest w Arkadach Kubickiego.
rozwiń zwiń