more_horiz
Kultura

Rzeźby Czapskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2009 09:27
17 prac z kamienia, drewna i brązu Beaty Czapskiej od środy będzie można oglądać na terenie Ambasady Francji w Warszawie.

Beata Czapska to wybitna polska rzeźbiarka, dziś na stałe mieszka we Francji, choć regularnie wystawia w Polsce, której publiczność sobie wyjątkowo ceni.

Artystka początkowo zajmowała się architekturą, aby w latach 80. poświęcić ją całkowicie dla rzeźby. Jej debiut rzeźbiarski miał miejsce w pracowni Coutelle. Jej rzeźby przedstawiają głównie dzikie zwierzęta oraz roślinność. Z tych zwierząt jednak bije z nich drapieżność, emanują ciepłem i radością. Są to delikatne formy.


W budynku Ambasady i przylegających ogrodach (należących do prywatnego terenu ambasadora Francji) zaprezentowanych zostanie siedemnaście prac z kamienia, drewna i brązu. Prace artystki podziwiać będzie można przez około rok. Całość ekspozycji dopełni 13 fotografii Berangere Lomont, na których udokumentowane zostały etapy powstawania jednej z rzeźb - alabastrowego „Lotusa”. Prace fotograficzne francuskiej artystki Berangere wypełnią szklaną fasadę budynku Ambasady.

Ekspozycję będzie można oglądać do 30 października 2010 roku. Warszawska wystawa została zorganizowana we współpracy Pracowni Galerii, Jolanty Czajki i Ambasady Francji w Polsce.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem