more_horiz
Kultura

1000-letni sąsiedzi

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2011 07:56
"Hołd pruski" Jana Matejki, prace Wita Stwosza czy instalacje Józefa Szajny będzie można oglądać w Berlinie w ramach wielkiej wystawy.

Ekspozycja będzie obrazowała 1000 lat stosunków polsko-niemieckich.

Wystawa zatytułowana "Obok. Polska - Niemcy. 1000 lat historii w sztuce" zostanie otwarta dokładnie za miesiąc, 23 września.

Ekspozycja będzie jednym z największych wydarzeń wystawienniczych w dziejach stosunków polsko-niemieckich. W prestiżowym Martin-Gropius Bau zaprezentowanych zostanie około 700 obiektów. Będą to obrazy, rzeźby, starodruki, grafiki, rzemiosło artystyczne czy fotografie pochodzące zarówno z polskich jak i niemieckich muzeów i galerii.

Wystawa ma być próbą spojrzenia na skomplikowane relacje miedzy obu krajami poprzez wpływ jaki relacje te miały na sztukę. Ma też przypominać, że stosunki polsko-niemieckie to nie tylko dwudziesty wiek, ale całe tysiąclecie.

Wystawa stanowi część Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiego Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Kuratorką projektu jest była dyrektorka warszawskiej Zachęty Anda Rottenberg.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem