X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Przeprowadzka Kwadratu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 08:00
Po 35 latach działalności w budynku na ulicy Tadeusza Czackiego warszawski Teatr Kwadrat przenosi się w Aleję Niepodległości.
Audio

28 listopada, w starej siedzibie Teatru Kwadrat, po raz ostatni wystawiono przedstawienie "Kiedy Harry poznał Sally". Wydarzeniem wieczoru było także wręczenie wieloletniemu dyrektorowi Teatru Kwadrat, Edmundowi Karwańskiemu, odznaki honorowej Zasłużony dla Kultury Polskiej, przyznawanej przez ministra kultury.

Nowa siedziba teatru - Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa - oferuje prawie dwa razy więcej miejsc na widowni niż scena przy Czackiego. Miejsce zostało wyremontowane.

Nowe miejsce ma być tymczasowym rozwiązaniem, do momentu pozyskania od miasta docelowej siedziby, która ma się mieścić w dawnym Kinie Wars na rynku Nowego Miasta. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwają formalności związane z przejęciem od miasta budynków. Według najbardziej optymistycznych założeń, w nowym miejscu Teatr będzie mógł działać dopiero w 2013 roku.

Teatr Kwadrat rozpoczął swoją działalność w roku 1975, powołał go prezes Komitetu Radia i Telewizji. W roku 1982, w stanie wojennym, w związku z aktorskim bojkotem Telewizji Polskiej, Kwadrat uległ likwidacji i stał się drugą sceną Teatru Na Woli. Reaktywowany w roku 1985 przez prezydenta m.st. Warszawy, ponownie stał się samodzielną instytucją, której dyrekcję objął i sprawował aż do 2010 roku Edmund Karwański. W lipcu 2010 roku nowym szefem Teatru Kwadrat został Andrzej Nejman.
Aktualnie w skład zespołu artystycznego Teatru Kwadrat wchodzą m.in. Jan Kobuszewski, Andrzej Kopiczyński, Renata Dancewicz, Magdalena Stużyńska, Ewa Ziętek, Andrzej Nejman, Paweł Wawrzecki, Marek Siudym, Katarzyna Glinka, Ewa Wencel, Ewa Kasprzyk, Ilona Chojnowska, Marta Żmuda - Trzebiatowska, Marcin Kwaśny, Paweł Małaszyński, Andrzej Andrzejewski, Andrzej Grabarczyk, Grzegorz Wons.

(mz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Wieczny anarchista

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 09:00
- Może nie lubię burzyć, ale lubię odkrywać. Dlatego propozycje pracy dostaję najczęściej od outsiderów i odmieńców - twierdził gość "Sezonu na Dwójkę", Jan Peszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na scenie niezwykłego życia

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 10:00
Zapraszamy do wysłuchania wspomnień Mirosławy Dubrawskiej – zmarłej niedawno wybitnej aktorki, laureatki nagrody "Splendora Splendorów".
rozwiń zwiń