X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Villqist i Sikora z nagrodami Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 01:00
Tegoroczne nagrody za debiut reżyserski i aktorski otrzymali Ingmar Villqist oraz Natalia Sikora.
Audio
Villqist i Sikora z nagrodami Teatru Polskiego Radia
Foto: (fot. PR)

Ingmar Villqist napisał i wyreżyserował trzy słuchowiska dla Programu Pierwszego Polskiego Radia. Są to "Kompozycja w błękicie", "Taka fajna dziewczyna jak ty" oraz "Oddychaj zemną".

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach

Ingmar Villqist powiedział, że praca w radiu to dla niego niezwykłe doświadczenie. Zauważył, że wiele sztuk nie ma szans na wystawienie na klasycznej scenie, bo są - jego zdaniem - zbyt trudne i piękne. Nagrodę za debiut aktorski przyznano Natalii Sikorze. Otrzymała ją za koncert "Absurdustra - Próba Norwida", wydany na płycie jako spektakl słowno-muzyczny przez Teatr Polskiego Radia. Natalia Sikora wybrała wiersze Norwida do tego spektaklu oraz napisała własny tekst.

Teatr Polskiego Radia nagrodzony

Odebrał nagrodę Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej za pielęgnowanie i kultywowanie wzorców poprawnej polszczyzny. Przyznano ją po raz pierwszy. W imieniu zespołu, nagrodę odebrał dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Powiedział, że jest zaszczycony tą nagrodą oraz że Teatr Polskiego Radia od zawsze był strażnikiem polszczyzny. W ubiegłym roku laureatami Teatru Polskiego Radia za debiut reżyserski i aktorski zostali i Olena Leonenko i Janusz Głowacki.

Polskie Radio już od ponad 80 lat emituje spektakle i koncerty, na które czekają słuchacze. Transmituje je w Programie 1 w niedziele o godzinie 21.00.

IAR, to

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia nagrodzony!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2011 08:00
Teatr Polskiego Radia otrzymał nagrodę "Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej" przyznawaną przez Akademię Mistrzów Mowy Polskiej.
rozwiń zwiń