X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Radiowy Splendor dla Talara. Gala w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 06:59
Aktor teatralny i filmowy Henryk Talar otrzyma nagrodę Wielkiego Splendora 2011. To wyróżnienie przyznawane za wybitne kreacje w słuchowiskach radiowych oraz twórczy wkład w rozwój i umacnianie roli radia artystycznego w Polsce.
Audio
  • Krzysztof Sielicki: jedna z najważniejszych nagród aktorskich w Polsce
  • Janusz Kukuła: Splendor splendorów dla Olgierda Łukaszewicza
Henryk Talar
Henryk TalarFoto: Iza Bek

Poinformował o tym na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.

Nagrody Splendor 2011 - rozmowa z Januszem Kukułą

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia odbędzie się gala wręczenia nagród Teatru Polskiego Radia - Wielki Splendor ( o godz. 14.00 ).

Przyznaje ją zespół artystyczny publicznego radia. Z czasem Wielki Splendor stał się jedną z najważniejszych nagród aktorskich w Polsce - powiedział kierownik literacki Teatru Polskiego Radia Krzysztof Sielicki.

Wielki Splendor przyznawany jest nie tylko za osiągnięcia artystyczne. - To wyróżnienie wyraża ZASP- owską ideę aktora - obywatela; kogoś kto bierze odpowiedzialność za rzeczy ważniejsze niż jedna czy druga rola - podkreśla Krzysztof Sielicki. Laureatami zostają zawodowcy najwyższej klasy, którzy swoje doświadczenie i umiejętności potrafią przekazywać młodszym kolegom - dodał kierownik literacki Teatru Polskiego Radia.
Pierwszym laureatem Wielkiego Splendora 23 lata temu był Bronisław Pawlik. Wyróżnienie to otrzymali też między innymi: Zofia Rysiówna, Zbigniew Zapasiewicz, Gustaw Holoubek, Krzysztof Kolberger oraz Teresa Lipowska.

Splendor Splendorów

Od 2006 r. przyznawana jest również nagroda Splendor Splendorów. W tym roku otrzyma ją aktor teatralny i filmowy Olgierd Łukaszewicz. Pierwszy otrzymał ją Wiesław Michnikowski. Ponadto okazjonalnie przyznawany jest również Honorowy Wielki Splendor za całokształt dorobku twórczego w dziedzinie reżyserii, pisarstwa radiowego.

Od ubiegłego roku przyznawany jest także Tele-Splendor, ustanowiony dla wyróżnienia twórców swobodnie poruszających się w świecie słuchowisk i w świecie spektakli telewizyjnych. Od tego roku to wyróżnienie będzie przyznawane pod patronatem Włodzimierza Ławniczaka, byłego Członka Zarządu TVP. Ubiegłorocznym laureatem został Andrzej Bart - powieściopisarz, scenarzysta i reżyser. Dzisiejsza gala rozpocznie się o 14.00 w siedzibie Teatru Polskiego Radia w Studiu S-2. Transmisja ogłoszenia werdyktu w Programie 1 Polskiego Radia.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR, to

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

W Radiu mogłam być i wiedźmą, i dobrą matką

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 12:02
Teresa Lipowska – laureatka tegorocznego Wielkiego Splendora – wspomina swoją teatralno-radiową drogę artystyczną. W "Sezonie na Dwójkę" z aktorką rozmawiał Tomasz Mościcki.
rozwiń zwiń