X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Nowoczesne spojrzenie na historię. Wystawa "Her Dark Materials" Marii Lobody

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 14:00
Fryzy z napisami i rysunkami, dywan z domu "męczennicy nauki" Hypatii czy malachit, który… nie jest malachitem – m.in. to można zobaczyć na wystawie Marii Lobody w warszawskiej Galerii Wschód. Wystawę "Her Dark Materials" można oglądać do 7 listopada.
Grafika promująca wystawę Her Dark Materials Marii Lobody
Grafika promująca wystawę "Her Dark Materials" Marii LobodyFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
03:10 2020_10_06-13-44-12_Trojka_do_trzeciej_galeria_wschod.mp3 Trwa Warsaw Gallery Weekend. Na wystawie "Her Dark Materials" Marii Lobody w Galerii Wschód (Trójka do trzeciej)

 

W pracach mieszkającej od 30 lat polskiej artystki szczególne znaczenie mają tytuły. Jeden z nich można przetłumaczyć jako "Zrobiona przez wyższą siłę". – Chciałam pracować z elementami, które są techniczne, minimalne i zrobiłam z tego mały, barokowy bukiet, żeby ten dramat trochę "obluźnić". Zabrałam się za małego wypchanego ptaka szpaka szmaragdowego Chciałam, żeby był on złowieszczym elementem, który to zburzy – wyjaśniała Maria Loboda reporterce Radia Kraków Martynie Masztalerz.

'HER DARK MATERIALS' by Maria Loboda is bird approved and ready for Warsaw Gallery Weekend Visit us between 1-4 of October 11.00 - 19.00 #marialoboda #warsawgalleryweekend

Opublikowany przez Wschód Czwartek, 1 października 2020

Maria Loboda (ur. w 1979 roku) w swoich pracach łączy wiele dyscyplin artystycznych. By stworzyć symboliczny słownik dzisiejszego świata zarówno w naturalnym, jak i społecznym kontekście, korzysta z przedmiotów codziennego użytku, instalacji i znaków graficznych. Jak czytamy na stronie Warsaw Gallery Weekend: "jej twórczość oscyluje jednocześnie wokół poezji i historii, doprowadzając do formalnego zrównania języka i materialności".

Maria Loboda "Siedząc tutaj znudzona jak lamparcica" - wystawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Martyna Masztalerz (Radio Kraków)
Data emisji: 6.10.2020
Godzina emisji: 13.44

warsawgalleryweekend.pl/kr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Polski Teatr Tańca po pół wieku we własnej siedzibie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 07:00
Po blisko pół wieku od momentu powstania, na początku grudnia Polski Teatr Tańca wreszcie wprowadzi się do własnej siedziby. Będzie to stara, wspaniale zrewitalizowana kamienica przy ul. Taczaka w Poznaniu. Na jej dziedzińcu zbudowano wspaniałą scenę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto muzyki w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 12:00
1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Październik co pięć lat to czas konkursu chopinowskiego, jednak w tym roku się on nie odbędzie. Na szczęście Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią Narodową zorganizował cykl recitali "Przed wielkim konkursem – Mistrzowskie recitale". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma Festiwalu Kultury Żydowskiej, jest Prolog

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 14:00
Tegoroczna, 30 edycja krakowskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej została odwołana z powodu pandemii. Jednak organizatorzy nie poddali się i przygotowali trzyczęściowy Prolog, który ma przygotować widzów na przyszłoroczną edycję Festiwalu.
rozwiń zwiń