X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Kultura

Akademickie Centrum Designu. Serce wzornictwa bije w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 13:35
W Łodzi powstało Akademickie Centrum Designu – ma ono służyć profesjonalistom i studentom z polskich uczelni artystycznych, ale także łodzianom i turystom. – Naszym celem jest przybliżenie pojęcia designu nie tylko tym, którzy się nim zajmują i chcą kształcić się w tej dziedzinie, ale też ludziom chcącym być świadomymi konsumentami – mówi dyrektor centrum Anna Łaszkiewicz.
Malta -zdjęcie ilustracyjne
Malta -zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Chaosamran_Studio

pszczoły_1200.jpg
Biomimikra. Jak natura inspiruje artystów?

Dorobek polskiego wzornictwa w jednym miejscu

Akademickie Centrum Designu od 28 czerwca ma nową siedzibę – jest to jeden ze zrewitalizowanych zabytkowych budynków na łódzkim osiedlu Księży Młyn. Mieszczą się w nim sale warsztatowe, konferencyjne, no i rzecz jasna, przestrzenie ekspozycyjne. Jednym z najważniejszych pomieszczeń jest tzw. zielona sala. – Chcemy w niej zgromadzić dorobek publikacyjny wszystkich akademii prowadzących kierunek wzornictwo. Chcemy też gościć tu doktorantów, którzy w jednym miejscu będą mieli zebrane różnego rodzaju materiały wyprodukowane przez uczelnie wyższe zajmujące się wzornictwem – opisuje Anna Łaszkiewicz.

Posłuchaj
02:51 Trojka do trzeciej Akademickie Centrum Designu 2021_07_15-13-31-24.mp3 Dorobek młodych polskich projektantów, wystawy, warsztaty. W Akademickim Centrum Designu w Łodzi (Trójka do Trzeciej)

 

Dla społeczności

Z oferty centrum będą mogli skorzystać zarówno uczniowie szkoły podstawowej, studenci, dorośli, jak i seniorzy. Jak jednak podkreśla koordynator projektu Magdalena Janus-Hibner, Akademickie Centrum Designu nie jest obiektem dydaktycznym. – To jest obiekt przede wszystkim dla społeczności, nie tylko łódzkiej, ale i polskiej. To jest obiekt, w którym będą odbywały się przeróżne warsztaty, działalność kulturalna i edukacyjna – wymienia.

Młodzi polscy projektanci wkraczają na rynek 

Ostatnia gałąź działalności placówki opiera się na współpracy z sektorem biznesu. – Młodzi projektanci wnoszą na rynek unikalne wartości oraz doświadczenie w tworzeniu nowych produktów, pomysłów na usługi i procesy, czyli wszystko to, co buduje przewagę konkurencyjną na rynku. Chciałabym, żeby było to serce designu w samym sercu Polski, czyli w Łodzi – opowiada dyrektor Akademickiego Centrum Designu.

Akademickie Centrum Designu/Akademickie Centrum Designu ACD

***

Tytuł audycji: Trójka do Trzeciej
Prowadzi: Mateusz Drozda
Autorka materiału reporterskiego: Agata Gwizdała
Data emisji: 15.07.2021
Godzina emisji: 13.31

kr

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

The Saintbox na Dziedzińcu Kultury

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 09:45
Rozpoczęła się czwarta edycja Dziedzińca Kultury. W jej ramach, w każdy piątek od 2 lipca do 27 sierpnia przed siedziba Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywają się znakomite koncerty. Wśród zapowiedzianych gwiazd są m.in. Gaba Kulka, Renata Przemyk, BOKKA, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Atom String Quartet i Małe Instrumenty. Motywem przewodnim wszystkich letnich koncertów jest twórczość Stanisława Lema - futurologa, filozofa i pisarza science-fiction, patrona roku 2021.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz w uzdrowisku. Weekendowy festiwal w Konstancinie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 11:34
Już w najbliższy weekend, 17-18 lipca, odbędzie się VIII Jazz Zdrój Festiwal, poświęcony pamięci Louisa Armstronga. W Parku Zdrojowym w podwarszawskim Konstancinie będzie można posłuchać wysokogatunkowego jazzu w bardzo miłych okolicznościach przyrody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zajrzeć na praskie podwórka sprzed pół wieku. Wystawa fotografii w warszawskim muzeum

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 13:13
Zatrzymane w kadrze wizerunki ulic, podwórek, architektonicznych detali oraz codzienne życie mieszkańców dzielnicy – to wszystko można od dziś zobaczyć na wystawie "Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka", zorganizowanej przez Muzeum Warszawskiej Pragi.
rozwiń zwiń