more_horiz
Kultura

Wczoraj, dziś i jutro według artystów współczesnych. Wystawa konkursowa Triennale Rysunku Wrocław 2022

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 11:39
"Nie oglądaj się za siebie" – to hasło wystawy konkursowej Triennale Rysunku Wrocław 2022. Zostało ono wybrane ze względu na jego aktualność oraz wielowątkowość. Daje twórcom możliwość eksplorowania rozmaitych kontekstów i znaczeń, kultury, popkultury, religii, polityki. Ważne jest tu też miejsca ekspozycji – bunkier przeciwlotniczy, który dziś jest siedzibą Muzeum Współczesnego we Wrocławiu.
Siedziba Muzeum Współczesnego we Wrocławiu znajduje się w bunkrze przeciwlotniczym, zbudowanym na planie koła
Siedziba Muzeum Współczesnego we Wrocławiu znajduje się w bunkrze przeciwlotniczym, zbudowanym na planie kołaFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Wystawa konkursowa Triennale Rysunku Wrocław 2022

W poniedziałek 7 kwietnia o godz. 18.00 rozpocznie się wystawa konkursowa Triennale Rysunku Wrocław 2022 pod hasłem "Nie oglądaj się za siebie". Jak możemy przeczytać na stronie internetowej wydarzenia: hasło to wybrano "ze względu na jego aktualność oraz pojemność i wielowątkowość. Daje twórcom możliwość eksplorowania rozmaitych kontekstów i znaczeń, odniesień do wątków historii dawnej i najnowszej, rzeczywistości pandemicznej, nowych i starych porządków, kultury, popkultury, religii, polityki oraz do podjęcia treści osobistych". 

– Formuła konkursu jest bardzo otwarta. Artyści wyrażają swoją ogólną refleksję na temat tego, w jakim momencie i w jakiej przestrzeni żyją. Część tych refleksji polega na oddzieleniu problemów, które nas w tej chwili bardzo zajmują i otwieraniu się na problemy, które dopiero nastąpią – opisuje jeden z kuratorów Triennale Przemysław Pintal w audycji "Trójka przed południem".

Czytaj także:

Jak odnieść się do przeszłości? Jak patrzeć na przyszłość?

Siedziba Muzeum Współczesnego we Wrocławiu znajduje się w bunkrze przeciwlotniczym, zbudowanym na planie koła. Wystawa umieszczona w sali kształtem przywodzącym na myśl tarczę zegara jest podzielona na trzy strefy, odpowiadające przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.  

– To były ogólne założenia, które realizowaliśmy na podstawie prac, które do nas przyszły. Stwarza to ciekawą sytuację dla odbiorcy, który ma szansę nie być prowadzony za rękę, natomiast zmusza go do interpretacji. To ciekawa wycieczka, która może prowokować do odpowiedzi na pytanie, jak odnieść się do przeszłości i patrzeć na przyszłość – tłumaczy gość Trójki.

Posłuchaj
05:20 Trojka przed poludniem Triennale rysunku 2022_04_07-10-37-28.mp3 Wystawa konkursowa Triennale Rysunku Wrocław 2022 pod hasłem "Nie oglądaj się za siebie". Jeden z kuratorów wydarzenia Przemysław Pintal gościem Trójki (Trójka przed Południem)

 

Wystawa "Nie oglądaj się za siebie" do 23 maja

Do artystów, których prace pojawią się na wystawie konkursowej Triennale Rysunku Wrocław 2022, należą m.in. Blažej Baláž, Grzegorz Bibro, Dorota Kuźniarska, Agnieszka Łakoma, Jędrzej Sierpiński, Paweł Baśnik, Justyna Baśnik, Miłosława Skomra, Jakub Słomkowski, Jarosław Słomski, Anna Szmuda, Michalina W. Klasik oraz Katarzyna Wójcicka.

Wystawa będzie trwała sześć tygodni, do 23 maja 2022 roku.

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Przemysław Pintal (jeden z kuratorów Triennale Rysunku Wrocław 2022)
Data emisji: 07.04.2022
Godziny emisji: 10.37

kr

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem