X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Matysiakowie

MARYSIA BORKIEWICZOWA

08.03.2016 00:00
Druga żona Antoniego Borkiewicza (dużo młodsza od niego), pochodząca ze Lwowa. Ciotka Marysi - Natalia opiekuje się chorym mecenasem Heliodorem Breitem. Jej małżeństwo z Antonim nie układa się dobrze. Swego czasu Marysia romansowała z zamieszkałym w Austrii Andrzejem. Matka Marysi mieszka z Magdą i Robertem w Austrii i prowadzi gospodarstwo domowe.

MARYSIA BORKIEWICZOWA - EWA KONSTANCJA BUŁHAK MARYSIA BORKIEWICZOWA - EWA KONSTANCJA BUŁHAK

Ewa Konstancja Bułhak - Aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (1995). W latach 1996-1998 należała do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie. Od 1998 roku występuje w Teatrze Narodowym. Jest znaną interpretatorką piosenek, laureatką Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1996). Na deskach Teatru Polskiego debiutowała rolą Panny Marianny (Emulacji) w "Kramie z piosenkami" Leona Schillera (1996). Na tej samej scenie zagrała Anioła w "Pastorałce" Schillera (1996). Obsadzana również w repertuarze komediowym. W Teatrze Polskim grała m.in. Rózię w "Dożywociu" A. Fredry (1996) i Helenę w "Śnie nocy letniej" Szekspira (1998). W 1998 roku wystąpiła w recitalu "Ulepiły mnie zdolne anioły" w reżyserii Anny Seniuk. Śpiewała piosenki skomponowane przez Macieja Małeckiego do słów m.in. Bolesława Leśmiana, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego. Nowym rozdziałem w teatralnej karierze Bułhak okazała się współpraca z Jerzym Grzegorzewskim na scenie Teatru Narodowego. Aktorka wcieliła się w postać Jewdochy w "Sędziach" Wyspiańskiego (1999). Była też Panną Młodą w "Weselu" Wyspiańskiego (2000) i Aktorką/Małgosią w nowej wersji "Nocy listopadowej" Wyspiańskiego (2000). Zagrała też Tytanię w "Śnie nocy letniej"(2001)

Ostatnią rolą w Teatrze Narodowym jest brawurowa rola Heleny Topolskiej w "Lekkomyślnej siostrze" W. Perzyńskiego.  
W kinie Buhłak debiutowała w 1993 roku niewielką rolą Kasi w filmie Andrzeja Barańskiego "Dwa księżyce". Później zagrała m.in. Maślankę w "Kronikach domowych"  Leszka Wosiewicza (1997), Monikę w "Darmozjadzie polskim" Łukasza Wylężałka (1997), a wreszcie Pannę Podkomorzankę w ekranizacji "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza w reżyserii Andrzeja Wajdy (1999). W następnych latach pojawiała się w telewizyjnych serialach; m.in. w "Na dobre i na złe", "Kryminalni", "Boża podszewka", "Magda M.", "Hela w opałach", "M jak miłość", "39 i pół", "Klinika samotnych serc", "Ojciec Mateusz".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak