more_horiz
Narodowe Czytanie 2015

Piotr Głowacki

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 16:45
W latach 2006-2008 był członkiem zespołu Teatru Rozmaitości, od października 2008 pracuje w Teatrze Starym w Krakowie.
Piotr Głowacki
Piotr GłowackiFoto: fot. Grzegorz Śledź/PR2

Przełomowa w jego karierze stała się rola w filmie „Oda do radości”, za którą zdobył Nagrodę Jantara 2006 za najlepszą rolę męską na koszalińskim festiwalu debiutów filmowych „Młodzi i Film”.

Za ten sam film otrzymał również Prix Tudor d'interprétation masculine (nagrodę Tudora za najlepszą rolę męską) podczas 12. Festiwalu Cinéma Tous Écrans w Genewie.
Za rolę Jacka w filmie „Dziewczyna z szafy” był w 2006 roku nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego - nagrody filmowej dla młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością.

Za doskonałą kreację w filmie „Bogowie” otrzymał Orła w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola męska (2015r.). Na swoim koncie ma także m.in.: nagrodę specjalną 26. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej, za rolę w filmie 80 milionów (2012), "Złotą Karetę za wyjątkowe osiągnięcia kulturalne" przyznawana corocznie przez dziennik Nowości (2012), Specjalny Złoty Anioł na festiwalu Tofifest (2011).

Zobacz więcej na temat: Piotr Głowacki
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem