X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
3 Maja

"To prekursorskie dokonanie nie było dziełem przypadku". Premier o Konstytucji 3 Maja

Mateusz Morawiecki napisał w mediach społecznościowych, że uchwalenie pierwszej w Europie ustawy zasadniczej nie było w polskiej historii wyjątkiem. "Już prawa stanowione przez Kazimierza Sprawiedliwego wyprzedzały Europę w dziele budowy praworządnego ładu i standardów godności każdego człowieka" - przypomniał premier w Narodowe Święto 3 Maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo konstytucja 3 maja Mateusz Morawiecki Rzeczpospolita HISTORIA 3 Maja premier historia Polski

Prezydent: w trudnym czasie potrzebujemy ładu i jedności

Dziś Narodowe Święto 3 Maja. W tym dniu w 1791 roku wydana została pierwsza polska konstytucja. Prezydent Andrzej Duda wygłosił z tej okazji orędzie do Polaków. - Potrzebujemy ładu, porządku i jedności (...) po to, aby państwo mogło dalej sprawnie przeciwdziałać epidemii, broniąc bezpieczeństwa obywateli, zarówno w wymiarze zdrowia i życia, jak też w wymiarze gospodarczym - mówił prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent 3 Maja konstytucja 3 maja orędzie

Koncert utworów Chopina w Brukseli. Tak upamiętniono rocznicę Konstytucji 3 maja

Z powodu koronawirusa nie będzie w tym roku uroczystych obchodów w Brukseli z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Zamiast koncertu fortepianowego w budynku Rady jest nagranie wideo z muzyką Chopina i wystąpieniem ambasadora Polski przy Unii Europejskiej Andrzeja Sadosia z napisami w języku angielskim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT 3 Maja konstytucja 3 maja Unia Europejska Fryderyk Chopin koronawirus pandemia

Narodowe Święto 3 Maja. Orędzie prezydenta zamiast wystąpienia na Placu Zamkowym

Dziś Narodowe Święto 3 Maja. Z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2, oficjalne obchody będą ograniczone i symboliczne. Prezydent Andrzej Duda tradycyjnie w tym dniu wręczy w Pałacu Prezydenckim odznaczenia państwowe, a o godz. 13 wygłosi okolicznościowe orędzie, które będzie transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda 3 Maja orędzie Koronawirus w Polsce infografika

3 maja: światowi przywódcy przekazali życzenia na ręce prezydenta

Przywódcy z całego świata przekazali na ręce prezydenta Andrzeja Dudy gratulacje i życzenia z okazji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, pierwszej w Europie ustawie zasadniczej. W tym gronie znaleźli się między innymi prezydenci: Stanów Zjednoczonych - Donald Trump, Niemiec - Frank-Walter Steinmeier, Włoch - Sergio Mattarella, Rosji - Władimir Putin, Korei Południowej - Mun Dze In czy Węgier - János Áder.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda 3 Maja konstytucja 3 maja